Норич шокира безидеен Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" (видео)

"Канарчетата" биха с 2:1 и отдалечиха "шпорите" от бронзовите медали

Отборът на Тотнъм направи грешна стъпка в борбата си за 3-то място, след като днес отстъпи с 1:2 на новака Норич. Срещата се игра на стадион "Уайт Харт Лейн" и бе от програмата на 33-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят започна с хубава възможност за домакините, но ударът на Саха бе спасен от Руди.

Така дойде 11-ата минута, когато "канарчетата" попариха за първи път феновете на домакините, след като Пилкингтън получи в наказателното поле и с хубав удар с десния крак направи безпомощен Фридъл за 1:0.

След гола "шпорите" опитаха да отвърнат на предизвикателството и успяваха да владеят повече топката, но проблемите им идваха при достигането на противниковия пеналт, когато нямаше кой да даде завършващия пас.

Екото и Бейл опитаха удари от дистанция, но те бяха блокирани от бранители на гостите, които бяха добре групирани в половината си, чакайки възможностите си на контраатака.

Стигна се и до 33-ата минута, когато след бърз контраакция Ливърмор използва разредената отбрана на Норич и изведе Дефоу в пеналта, а нападателят с десния крак възстанови статуквото - 1:1.

След това попадение нещата се поуспокоиха и до края на полувремето зрителите не видяха повече голове.

Втората част стартира с очаквана преса на столичани, която обаче не даваше очаквания резултат върху отбраната на "канарчетата". Новаците не изглеждаха притеснени, а напротив, опитваха атаки към вратата на домакините.

При една от тях, в 66-ата минута, Бенет бе оставен да напредне през центъра чак до границата на наказателното поле, откъдето с кинжален изстрел по диагонала смълча за втори път "Уайт Харт Лейн".

Този гол пообърка още повече възпитаниците на Хари Реднап, които продължаваха с безидейната си игра в предни позиции.

Бейл и Модрич опитаха неусшешни удари от дистанция, а гостите изтърваха още няколко възможности чрез Джонсън и Морисън.

Нов гол до края на обаче не падна и така Норич спечели визитата си на "Уайт Харт Лейн" с 2:1 и се намира на 12-о място във временното класиране с актив от 40 точки, на цели 12 от зоната на изпадащите. "Шпорите" пък остават 4-и с 59 пункта, на 2 зад 3-ия Арсенал, но и с мач повече.
Нидерландия разби Канада с 4:0 в контрола (ВИДЕО)