Ханза удари Енерги в края, Рангелов с цял мач

Асен Караславов бе резерва за Гройтер Фюрт срещу Айнтрахт Брауншвайг, Илиян Мицански започна като титуляр за ФСВ Франкфурт срещу Фортуна Дюселдорф

Димитър Рангелов изигра пълни 90 минути при загубата на своя Енерги (Котбус) с 0:1 в мача срещу Ханза Рощок от 30-ия кръг на немската Втора Бундеслига. Отборът на българския нападател домакинстваше на Ханза, но регистрира поражение, а това бе 13-ата загуба за Енерги от началото на сезона.

Единственият гол в днешния мач бе дело на Доминик Пейтц в 90-ата минута. След поражението Енерги (Котбус) се намира 12-ото място с 31 точки. Ханза Рощок пък е на 16-ата позиция с 26 пункта.

В друг мач от 30-ия кръг на Втора Бундеслига отборът на Гройтер Фюрт, където играе българинът Асен Караславов, завърши при нулево равенството визитата си на Айнтрахт Брауншвайг.

Българският защитник бе на резервната скамейка на своя тим и остана там по време на целия двубой. След днешното реми Гройтер Фюрт продължава да е начело в подреждането, като вече има актив от 64 точки и е на 3 пред втория – Айнтрахт Франкфурт, който е и с мач по-малко. Айнтрахт Брауншвайг е 8-ми с 41 пункта.

Отборът, където играе Илиян Мицански - ФСВ Франкфурт, пък отстъпи с минималното 0:1 при гостуването си на Фортуна Дюселдорф. Българинът започна като титуляр за своя отбор и остана на терена до 72-ата минута, когато бе заменен.

Единственото попадение в срещата пък бе дело на Ранислав Йованович в 55-ата минута. След днешното поражение ФСВ Франкфурт се намира на 15-ата позиция с актив от 30 пункта. Фортуна Дюселдорф е на 3-ото място с 54 точки.

Ето и всички резултати от днешните мачове от 30-ия кръг на Втора Бундеслига:

Айнтрахт Брауншвайг 0:0 Гройтер Фюрт

Енерги (Котбус) 0:1 Ханза Рощок

Фортуна Дюселдорф 1:0 ФСВ Франкфурт

Санкт Паули 2:1 Унион Берлин

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)