Атлетико Насионал и Унион Еспаньола излязоха от групите

Атлетико Насионал и Унион Еспаньола излязоха от групите

Атлетико Насионал (Колумбия) и Унион Еспаньола (Чили) се класираха за фазата на елиминациите на турнира за Копа Либертадорес

Атлетико Насионал (Колумбия) и Унион Еспаньола (Чили) се класираха за фазата на елиминациите на турнира за Копа Либертадорес. Атлетико Насионал победи Пенярол с 3:0 като домакин в осма група и излезе начело в класирането кръг преди края с актив от 11 точки. Оскар Мурийо откри в седмата минута с удар отблизо, а минута преди почивката Дорлан Пабон удвои с мощен шут от фаул от 35 метра с шестия си гол в турнира. Диего Алварес направи резултата класически след час игра. Така клубът от Меделин изпревари с точка Универсидад (Чили) и не може да бъде изместен от първите две места в крайното класиране. 

Унион Еспаньола се наложи с 2:1 над гостуващия Боливар и поведе в трета група с 10 точки. Браулио Леал откри за домакините с глава след центриране от корнер в 18-ата минута, а в средата на втората част Емануел Ерера удвои отблизо. Евер Кантеро върна един гол за Боливар в 83-ата минута след точен удар с глава, но това не помогна на боливийците да избегнат поражението. Така Боливар се нуждае от равенство в последния си мач от групата в Ла Пас срещу Универсидад Католика, за да продължи напред заедно с Унион Еспаньола. 

Аржентинският Арсенал заради шансове да продължи напред, след като победи домакина Самора (Венецуела) с 1:0 като гост. Хуан Пабло Кафа реализира единственото попадение от дузпа в 30-ата минута на срещата от четвърта група. Арсенал обаче трябва да разчита на две загуби на Бока Хуниорс в оставащите два мача на съперника си в групата, за да играе в елиминациите. Лидерът Флуминензе (Бразилия) пък вече си осигури класиране напред. 

В седма група Депортиво Кито (Еквадор) победи гостуващия Дефенсор (Уругвай) с 2:0 и измести противника от второто място в класирането. Луис Чека вкара с глава след центриране в пеналта от ляво в 37-ата минута, а Максимилиано Бевакуа оформи успеха на домакините в средата на втората част. Гостите завършиха срещата с човек по-малко след червен картон на Федерико Пинтос за грубо нарушение в 55-ата минута.

Жеги и бури поставиха под въпрос Португалия - Хърватия

Атмосферните условия могат да доведат до промени в първоначалната програма

Японците запазват треньора си?

Очакванията в Япония са Хаджиме Мориясу да продължи да бъде старши треньор на мъжкия национален отбор на страната, а националната футболна федерация на Япония ще обяви подробности по-късно днес, според информации в местни медии.

Защитник на Сенегал: Трябва да приемем, че се провалихме

Националният тим на Сенегал пропиля предимство от два гола срещу Белгия и отстъпи с 2:3 след продължения, пропускайки осминафиналите на Световното първенство по футбол.

Йозуа Кимих: В момента просто се чувствам празен

Капитанът на държавния тим по футбол на Германия Йозуа Кимих все още е дълбоко разочарован от отпадането на страната от Световното първенство. Германия загуби от Парагвай след изпълнение на дузпи на 1/16-финалите.

Лоши новини за Испания

Треньорът на Испания Луис де ла Фуенте заяви, че крилото Нико Уилямс се бори с „незначителен проблем“ и вероятно ще пропусне мача от 1/16-финалите на Световното първенство по футбол срещу Австрия в четвъртък.

Босненският треньор: Наистина се гордея с футболистите

Старши треньорът на националния отбор по футбол на Босна и Херцеговина Сергей Барбарес заяви, че неговите състезатели трябва да празнуват пътешествието си на Световното първенство и да държат главите си високо вдигнати, въпреки че напуснаха турнира след загуба от Съединените щати с 0:2 на 1/16-финалите.