Травма отложи връщане на Назарян

Травма отложи връщане на Назарян

Дългоочакваното завръщане на тепиха на двукратния олимпийски шампион Армен Назарян се отлага, поне засега. Именитият ни борец в класическия стил възнамеряваше да стартира на олимпийската квалификация “Зона Европа” от 20 до 22 април в столичната “Арена Армеец”, но получи разтежение в лакътя

Дългоочакваното завръщане на тепиха на двукратния олимпийски шампион Армен Назарян се отлага, поне засега. Именитият ни борец в класическия стил възнамеряваше да стартира на олимпийската квалификация “Зона Европа” от 20 до 22 април в столичната “Арена Армеец”, но получи разтежение в лакътя. Вече 10 дни Назарян не тренира и прави интензивни процедури за възстановяване.

“Значително съм по-добре, но още имам болки в ръката - заяви шампионът.- И за турнира в София няма да съм готов, но има още две състезания, на които ще се печелят квоти. Ще се готвя за тях.”

Завръщането на Назарян е особено любопитно, след като специално за квалификацията той свали повече от 20 кг и декларира намерението си пак да се бори, въпреки че се бе отказал от спорта.

Така Назарян ще пропусне преборванията днес в Тетевен за определяне на състава за битките в “Арена Армеец”.

Друг шампион, но в свободния стил, също се бори с травма. Златният медалист от световното през 2010-а Михаил Ганев (84 кг) не тренира от седмица. Той е с травма в кръста. Все пак от треньорския щаб се надяват Ганев да се възстанови за квалификацията. Отборът ни е на лагер в комплекс “Диана”, съвместно с националите на Молдова.

За надпреварата са заявени над 360 състезатели от 36 държави, като само финалистите в 18-те категории на трите стила ще спечелят квоти. Заради голямата важност БФ по борба реши входът през трите дни да е с безплатни пропуски, които ще се получават от касите на залата и НДК.
България  спечели трофея на IHF Trophy

Националният отбор на България за девойки до 19 години спечели трофея на турнира на Международната федерация по хандбал IHF Trophy за зона Европа в косовската столица Прищина.

Председателят на БОК Весела Лечева поздрави  Спортно училище „Никола Симов“ в Търговище

Председателят на БОК Весела Лечева поздрави Спортно училище „Никола Симов“ в Търговище, което отбеляза своята 40-а годишнина.

Олимпийският огън започна своята щафета в Рим

Ще пропътува 12 000 км и 300 града за 63 дни

Призът „Спортист на Варна“ ще бъде връчен на 16 декември

Членовете на Обществения съвет по спорт решиха общинската награда „Юнак“ за цялостен принос да бъде връчена на Мария Чиприянова и на Венцеслав Гечев

Италия подобри световен рекорд на Европейското първенство по плуване

Смесената щафета на Италия на 4 по 50 метра свободен стил (двама мъже и две жени) постави първия световен рекорд по време Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин.

Габриела Георгиева отпадна на полуфиналите на 100 метра гръб на Европейското по плуване

Българската състезателка даде 16-о време с 59.83 секунди

България с победа в квалификация за Европейско по бадминтон

Женският ни тим стартира с успех с 5:0

Министър  Пешев на среща с новоизбрания председател на БФЛА Георги Павлов

Двамата обсъдиха бъдещото развитие на „Царицата на спортовете“

Фондация WINBET И Община Бургас наградиха най-успешните спортисти от града

Александра Лукоянова  от яхтклуб "Черноморец“ спечели голямата награда