Фелисиано Лопес се класира за четвъртфиналите в Хюстън

Фелисиано Лопес се класира за четвъртфиналите в Хюстън

Поставеният под номер 3 в основната схема Фелисиано Лопес (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Хюстън (САЩ) с награден фонд 442 500 долара

Поставеният под номер 3 в основната схема Фелисиано Лопес (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Хюстън (САЩ) с награден фонд 442 500 долара. Лопес победи Паоло Лоренци (Италия) с 6:4, 7:6 (4) при дебюта си в турнира. За испанеца, който е номер 15 в световната ранглиста, това е и първи турнир на червено за този сезон. 

Лопес губеше с 1:4 в първия сет, а в тайбрека на втория поведе с 6:1 и спечели с ас при четвъртия си мачбол. На четвъртфиналите Фелисиано Лопес ще срещне Карлос Берлок (Аржентина), който разгроми Бьорн Фау (Германия) с 6:1, 6:0. 

Номер 5 в схемата Кевин Андерсон (Южна Африка) победи Жоао Соуза (Бразилия) с 6:3, 6:4. 

Представителят на домакините Райън Харисън записа 13 аса при победата си над седмия в схемата Алекс Богомолов Джуниър от Русия с 4:6, 6:3, 6:4. Номер 8 в схемата Иво Карлович от Хърватия пък загуби с 6:7 (5), 6:2, 3:6 от Боби Рейнолдс (САЩ).

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Серина Уилямс пред завръщане на корта?

23-кратната шампионка от Големия шлем минава допинг тестове