СНИМКИ: Нефтохимик надви Монтана и съхрани надежди за финал

Шампионът победи с 89:72 като гост и изравни резултата в полуфиналната серия в НБЛ при жените, съобщи кореспондент на Novsport.com

Шампионът Нефтохимик победи с 89:72 като гост Монтана и изравни на 2:2 резултата в полуфиналната серия в НБЛ при жените, съобщи кореспондент на Novsport.com.

В края на първото полувреме спортният директор на бургаския тим Сашо Везенков заплаши съдиите, че ще ги прати да свирят на село и след почивката те удариха едно здраво рамо на гостите.

Усетили това феновете едва бяха опазени да не нахлуят на игрището. Самата среща премина през много обрати и смяна на водачеството.

Домакините на два пъти стопяваха разлика от 11 точки, и повеждаха с 8 т. Те обаче не успяха да използват момента, когато на игрището не бе Катя Дорогобузова, която рано-рано натрупа 4 лични нарушения и седна на пейката.

Монтанчанки играха изключително слабо в защита, загубиха борбите под двата коша, а накрая и силте им свършиха. Димана Макариева бе най-резултната баскетболистка в срещата, като вкара 27 т. за Монтана.

С три по-малко мача завърши Олга Соколан от отбора на Нефтохимик. Решителният пети мач, който трябва да определи финалиста, е веднага след Великденските празници в спортната зала “Бургас”.

Монтана – Нефтохимик 72:89 (19:23, 22:15, 22:23, 24:25)

Стартови състави:

Монтана: Жельова 11, Кордова 12, Симеонова 2, Макариева 27, Вранчева 2 (Михалкова 11, Нешева 7, Петрова). Треньор: Славко Димитров.

Нефтохимик: Добровина 24, Желязкова 14, Митева 13, Дорогобузова 15, Соколан 5 (Цанкова 13, Пеева 5). Треньор: Петко Маринов.

Съдии: Мирослав Томов, Ивайло Ресиловски, Иван Николов.

Зала: “Младост”-550 зрители.