Байерн се предаде в Бундеслигата, мисли само за ШЛ (видео)

Баварците направиха анемично 0:0 с Майнц у дома, пазят сили за Реал Мадрид

Байерн (Мюнхен) хвърли бялата кърпа в битката за титлата в Бундеслигата. След загубата в голямото дерби срещу шампиона Борусия (Дортмунд) в миналия кръг и победата на шампионите над Шалке 04 в съботния следобед, баварците решиха да спестят сили при 0:0 у дома с Майнц 05. Така Байерн изостава с цели 8 точки от Дортмунд 3 кръга преди края и насочва всички сили към Шампионската лига и мечтания финал у дома на "Алианц Арена".

Байерн излезе на „Алианц Арена” за мач срещу Майнц, но мислите на баварците бяха изцяло насочени към първия полуфинал от Шампионската лига срещу Реал Мадрид във вторник на същия стадион.

Играчите на Юп Хайнкес знаеха, че Борусия (Дортмунд) спечели по-рано срещу Шалке 04 в дербито на Рур и поведе с 9 точки на върха. Това сякаш демотивира немския колос и сребърната салатиера вече не е тяхна цел през този сезон.

Самият Хайнкес съхрани 4 от звездите си и ги остави на пейката – Франк Рибери, Марио Гомес, Тони Кроос и капитанът Филип Лам бе бяха сред титулярите за двубоя с Майнц.

Срещата започна леко летаргично, каквото бе настроението през целия двубой. Иваншиц стреля опасно за Майнц, а после Робен потърси евтина дузпа, която логично не получи.

Байерн владееше повече кълбото, но атаките на тима бяха лишени от скорост и изненада. Шалай имаше възможност да тества Мануел Нойер, но след 36 минути игра стреля над вратата.

Домакините показаха класа само в края на двете полувремена. През първата част двете им най-добри голови положения дойдоха в заключителните секунди.

Първо Анатоли Тимосчук намери отлично топката от 30 метра и по земя разтресе десния стълб зад Хайнц Мюлер. Секунди по-късно Томас Мюлер перфектно изведе Ивица Олич сам срещу вратаря, но хърватинът опита нещо средно между удар и финт, като опропасти ситуяцията и Мюлер лови.

Втората част не промени много в играта. Тимосчук беше неточен със силен изстрел, а полсе Сото изчисти пред вратата на Майнц.
Марио Гомес, Франк Рибери и Тони Кроос се появиха на терена, ала всички играчи на баварците се пазеха във всяко единоборство преди мегасблъсъска с Реал Мадрид.

В самия край надмощието на домакините бе най-силно. В 86-ата минута Робен овладя отлчино, и стреля от воле, но покрай левия стълб на стража на гостите.

Така Байерн (Мюнхен) сдаде титлата след 0:0 и вече е на 8 точки зад Борусия (Дортмунд) в таблицата. Следващата събота шампионите приемат Борусия М’Гладбах и при победа ще запази титлата още в 32-ия кръг.

Дортмунд води със 72 точки, Байерн е втори с 64.

Калафиори следва Тиаго Мота в Ювентус

Защитникът е много близо до трансфер при "старата госпожа"

Влахович обеща: Ювентус ще се подобри

Сърбинът смята, че торинци скоро ще вземат това, което заслужават

Лийдс и Илия Груев в сълзи - Саутхемптън спечели промоцията за Висшата лига (ВИДЕО)

"Светците" надвиха "лисиците" с 1:0 на финалния мач на Уембли

Амрабат: Искам да остана в Юнайтед