Георги Делчев: Достойно представяне, но не се знае дали ще ни има

Георги Делчев: Достойно представяне, но не се знае дали ще ни има

"С класирането за финалната четворка поднесохме приятната изненада в турнира и доказахме, че заслужава да ни има"

„Шестото място за нас е достойно представяне. Все пак направихме абсолютен дебют на най-високо ниво. Имахме шансове да станем и четвърти, но ги пропуснахме. По-важното обаче е дали ще ни има и през следващия сезон”, коментира спортният директор на „Бургас 2007” Георги Делчев, след като отборът приключи участието си в националния шампионат по волейбол за жени.

В трета среща от четвъртфиналните плейофи възпитаничките на старши треньора Ваня Соколова отстъпиха като гостенки на „Казанлък Волей” с 1:3 /17:25, 25:19, 14:25, 14:25/ и загубиха серията с 1:2. Така те остават на шестото място, което заемаха след края на редовния сезон. При историческия си дебют в елита бургазлийки записаха 7 победи и 9 загуби преди плейофите. Сезонът обаче не свършва за тях. В началото на месец май им предстои участие във финалната четворка за Купата на България.

„С класирането за финалната четворка поднесохме приятната изненада в турнира и доказахме, че заслужава да ни има. Волейболната общественост в страната вече гледа на нас с друго око, с респект и симпатия. Колкото обаче е трудно да градиш, толкова по-лесно е да рушиш. Положихме основите на нещо хубаво и ще бъде жалко да го зачеркнем с безхаберие. Още повече, че младите от собствената школа отбелязаха сериозен напредък. От спонсорите и от общината зависи дали отборът ще продължи да се състезава в националния шампионат при жените. Новата наредба за финансово подпомагане на клубовете не предвижда средства за представителния спорт, което ни обрича. Ако иска Бургас да има елитни отбори, не говоря само за женския волейбол, общината не бива да ни обръща гръб”, добави Георги Делчев.

Младите волейболистки с втори успех на Европейското (ВИДЕО)

Националният отбор на България по волейбол за девойки под 18 години постигна втора победа на Европейското първенство в Литва.

Криско се включва в бенефиса на Теди Салпаров

Една от най-популярните музикални звезди на България - Криско, ще бъде специален участник в бенефиса на бившия волейболен национал Теодор Салпаров. 

България U18 триумфира с трофея на Балканиадата (ВИДЕО)

Младите “лъвчета” надвиха Турция във финала

Бразилски легенди ще уважат бенефиста на Теди Салпаров

Двама от най-великите волейболисти на XXI век Данте Амарал и Серджо Сантос  ще участват в бенефиса на Теодор Салпаров "Една кариера - една легенда"

България остава осма в световната ранглиста по волейбол

Мъжкият национален отбор на България завърши втората седмица в Лигата на нациите на осма позиция в ранглистата на FIVB

Алекс Николов: Ключът беше в увереността и спокойствието ни

“Много сме горди от победата днес”