Стефан Иванов започна с победа участието си в олимпийския квалификационен турнир в Турция

Стефан Иванов започна с победа участието си в олимпийския квалификационен турнир в Турция

Елиян Димитров загуби от Вазген Сафарянц

Младият български боксьор в категория до 52 килограма Стефан Иванов победи по точки Таулант Зажми /Албания/ в първата си среща на квалификационния турнир по бокс за летните олимпийски игри в Лондон.

19-годишният Стефан Иванов, който тази година стана носител на купа "Странджа", доминираше срещу албанския боксьор и победи с 18:9 точки /в отделните рундове 6:1, 5:4 и 7:4 точки/.

Утре Стефан Иванов ще излезе на ринга за втората си среща. Негов съперник ще бъде Нордине Убали /Франция/, който победи днес Александър Ришчан /Молдова/ по точки - 19:8 точки.

Другият български боксьор - Елиян Димитров, загуби по точки в категория до 60 килограма от Вазген Сафарянц /Беларус/ в първата си среща на квалификационния олимпийски турнир и приключи участието си. След края на срещата съдиите записаха 16:12 точки/ в отделните рундове - 6:3,4:4 и 6:5 точки/ в полза на Сафарянц.

"Стефан Иванов изигра първата си среща на добро ниво, доминираше през целия мач", каза за БТА старши треньорът на българския национален отбор Михаил Таков. "Още в първия рунд Стефчо с точен десен прав свали в нокдаун албанския боксьор.

Стефчо показа и завидна тактическа зрялост - игра от дистанция, не даваше на албанеца да наложи своя стил на игра в близък бой. С една дума - изпълни треньорските указания . . . Колкото до Елиян, той е дебютант в националния отбор и това е първото му голямо състезание.

На 19-годишния Елиян просто не му достигна опит срещу Вазген Сафарянц, който е стар, опитен боксьор с участие в световните серии".

Мартин Петков с първа защита на пояса си на MAX FIGHT 64 (ВИДЕО)

Българинът нокаутира испанец в стил муай тай с ММА ръкавици

Мани Пакиао увери, че боксовият двубой с Флойд Мейуедър няма да бъде демонстративен

Филипинецът Мани Пакиао заяви, че е подписал договор за двубой с Флойд Мейуедър и не би се върнал на боксовия ринга срещу американеца, ако това бе демонстративен мач.

Отново поискаха с протест и ултиматум оставката на шефа на кикбокса

Клубовете заплашват с бойкот, ако Галин Димов остане начело

България ще участва на боксовия турнир “Великият път на коприната”

Викторио Илиев пръв ще излезе на ринга от сънародниците ни

Адесаня: Няма да си тръгвам и не можете да ме спрете

Бившият шампион в средна категория на UFC е в серия от четири поредни загуби

Битката между Мейуедър и Пакио ще бъде от демонстративно естество

Двамата вече се срещнаха на ринга преди 11 години