„Цар Симеон” с две шампионски титли в Свиленград

„Цар Симеон” с две шампионски титли в Свиленград

Пореден голям успех – две шампионски титли, второ и трето място, извоюваха младите колоездачи на пловдивския клуб „Цар Симеон 1898” по време на държавния юношески тур по колоездене на шосе за купата на Свиленград

Пореден голям успех – две шампионски титли, второ и трето място, извоюваха младите колоездачи на пловдивския клуб „Цар Симеон 1898”  по време на държавния юношески тур по колоездене на шосе за купата на Свиленград. Младата пловдивска надежда Георги Кехайов спечели крайната победа в генерално класиране от трите състезателни етапа, а Иван Алберт Ажи грабна първото място в критериума.

След първия състезателен ден – в общия старт, Георги Кехайов бе четвърти. По 65-километровото трасе още на 35-ия километър пловдивчанинът заедно с още 6 състезатели се откъснаха напред от основната група и така финишираха на близо 2 минути пред останалите.

През втория състезателен ден – в индивидуалното бягане по часовник на 10 км Кехайов отново показа добра класа и се класира трети. Той бе изпреварен с малко от съотборника си от „Цар Симеон 1898”  Николай Генов и Валери Иванов от КК  „Бургас”.

В третия етап – критериума по улиците на Свиленград, първи по 35-километровото трасе стана младия талант от „Цар Симеон 1898”
Иван Алберт Ажи, който изпревари убедително бургазлията Теодор Михайлов и Румен Ковачев от Гоце Делчев. 

Георги Кехайов обаче запази разликата пред останалите преследвачи и отстоя своето водачество във временното класиране, което му донесе и шампионската тила. Втори след пловдивчанина остана Петър Байчев от „Сините камъни - Сливен”, а трети – Христофор Платинков от КК „Несебър”.

„Постигнахме добър успех в Свиленград, работихме като истински отбор, като екип. Победите ни са плод на усилията на всички момчета. Такава ни бе и тактиката по време на тура – през първия състезателен ден да пласираме наш състезател сред водачите, а в останалите два етапа тимът ни да се бори за победата в крайното класиране”, коментира главният треньор „Цар Симеон 1898” Петър Павлов. 

Кърсти Ковънтри покани Весела Лечева на официално посещение в Лозана

Работните срещи са планирани за 24-и август в Олимпийската къща в Швейцария

Историческо признание за плажния футбол на България

За BSC BETVAM това е не просто състезание, а златна възможност да представи достойно България

Девет наши на ЕП по спортна стрелба за мъже и жени до 23 г.

Девет български състезатели ще участват на европейското първенство по спортна стрелба с въздушно и малокалибрено оръжие за мъже и жени до 23 години в Полша, съобщиха от Българския стрелкови съюз.

Сабльорките ни 14-и на Световното

Женският национален отбор на България на сабя завърши на 14-о място на световното първенство по фехтовка в Хонконг.

ММА звездата Дакота Дичева отново позира с българския флаг

Тя не е забравила корените си

Мицин иска финал на Европейското

Повече от 15 състезатели ще представят България на Eвропейското първенство по плувни спортове в Париж от 31 юли до 16 август.