Престрелка извади Петя Луканова от финала на 10 метра пушка

Петя Луканова зае 14-о място на 10 метра пушка (жени) на Световната купа по спортна стрелба в Лондон. Българката се представи отлично и само малшанс й попречи да влезе във финала

Петя Луканова зае 14-о място на 10 метра пушка (жени) на Световната купа по спортна стрелба в Лондон. Българката се представи отлично и само малшанс й попречи да влезе във финала. Луканова записа резултат 397 точки, колкото регистрираха още девет състезателки. При престрелката за последното осмо място във финала Луканова записа най-нисък резултат от десетте претендентки - 48,8 и не успя да намери място сред претендентките за медалите.

Първа стана германката Соня Пфайлшифтер с 503,0 точки (398+105,0). Втора остана китайката Ил Силин, която в сериите изравни световния рекорд с максималните 400 точки, но след по-слаб финал (102,5) отстъпи на второ място. Трета завърши австрийката Лиса Унгеранк с 500,3 (397+103,3). В момента се провеждат квалификациите на 10 метра пистолет (жени), където участват Мария Гроздева и Антоанета Бонева. Турнирът в Лондон е генерална репетиция преди започващата след по-малко от 100 дни Олимпиада.

Националите по спортен риболов са световни вицешампиони

Голям успех за родните рибари

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“