Гришо влезе директно в основната схема на турнира в Букурещ

Гришо влезе директно в основната схема на турнира в Букурещ

За класирането си в основната схема 20-годишният хасковлия има гарантирани 4080 евро от наградния фонд

Първата ракета на България Григор Димитров влезе директно в основната схема на турнира на по тенис на червени кортове в Букурещ с награден фонд 398250 евро през следващата седмица.

86-ият в световната ранглиста Димитров трябваше да стартира от квалификациите в румънската столица, но след отказването на Жулиен Бенето (Франция) и Филип Печнер (Германия), както и на още шестима играчи пред българина от квалификациите, той ще започне от първия кръг.

За класирането си в основната схема 20-годишният хасковлия има гарантирани 4080 евро от наградния фонд. Той пътува днес за Букурещ заедно със своя наставник Патрик Муратоглу. След като приключи участието си в Румъния, Димитров ще се завърне в България за лагера на националния отбор за двубоите от Купа "Дейвис".

Турнирът в трета група на зона Европа е от 2 до 5 май в Българския националния тенис център "Карлсберг" в София. Капитанът на отбора Огнян Илиев събира състава за подготовка на 27 април

Григор Димитров се изправя срещу 203-сантиметров гигант на старта в Бордо

Вторият му потенциален противник обаче е тежък

Мъри ще се присъедини към екипа на Джак Дрейпър

За сезона на трева

Рубльов елиминира Басилашвили и си осигури среща със Синер на Мастърсa в Рим

В друга среща от четвъртия кръг испанецът Мартин Ландалусе отстрани сърбина Хамад Меджеводич със 7:5, 6:4

Синер изравни рекорд на Джокович (ВИДЕО)

Световният №1 се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Рим

Коко Гоф спаси мачбол и е на четвъртфинал в Рим

Американката Коко Гоф и рускинята Мира Андреева ще играят една срещу друга на четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите УТА 1000 в италианската столица Рим с награден фонд 8 312 293 долара.

Руне аут от Ролан Гарос

Холгер Руне се оттегли от участие на турнира на АТП в Хамбург, а освен това няма да играе и на Откритото първенство на Франция по тенис.