12 000 създадоха празник на "Българска армия", за да се насладят на 9-ата поредна победа на ЦСКА (+ВИДЕО и СНИМКИ)

4 крачки до титлата остават за армейците

ЦСКА спечели 9-ата си поредна победа. Червените записаха убедителен успех над Черно море с 4:1 в среща от 25-ия кръг на „А” група и преди мача на Лудогорец срещу Литекс имат аванс на върха от 9 точки пет мача преди края на шампионата. 10 точки в момента са необходими на тима на Стойчо Младенов, за да триумфира за 32-и, рекорден път с титлата на България. Голове на Борис Галчев, два на Жуниор Мораеш и автогол на Христиан Попов зарадваха около 12 000 зрители на стадион „Българска армия”. Георги Илиев се разписа за Черно море от дузпа при 0:2.

През първото полувреме ЦСКА вкара три гола. Боби Галчев откри още в 6-ата минута на добавка. Мораеш удвои в 25-ата след самостоятелна акция. Черно море върна един гол чрез Жоро Илиев от дузпа в 30-ата минута, но в 41-ата червените получиха право на 11-метров наказателен удар. Мораеш бе точен за втори път в мача. Преди почивката Румен Трифонов получи само жълт картон за брутално влизане в краката на Марлон Фернандес, който в началото на втората част бе заменен принудително. Бранителят на моряците Христиан Попов си вкара куриозен автогол в края на мача, когато Апостол Попов се завърна на терена след дълго лечение на контузия от есента.

Началото бе вихрено за ЦСКА. Още в 6-ата минута армейците тържествуваха. Карачанаков изпълни марковия си свободен удар, топката срещна гредата и на добавката Галчев прониза мрежата за 1:0. Две минути по-късно Мораеш пропусна да удвои аванса на своите. Присо центрира в наказателното поле, Карачанаков свали с глава за бразилеца, който майсторски се извъртя, но стреля право във вратаря Петър Денчев.

Червените бяха окрилени от горещата подкрепа от публиката, която необичайно за българските стандарти понапълни стадион „Българска армия”. Около 12 000 зрители се стекоха в Борисовата градина, сред които много семейства с деца.

В 22-ата минута пред Черно море се откри много добра възможност да върне гола, но ударът на непокрития Георги Илиев беше във вратаря Мболи. След два шута на Дюлгеров и Галчев ЦСКА покачи на 2:0. Мораеш отбеляза 11-ия си гол в „А” група в 25-ата минута след самостоятелен рейд.

В 28-ата обаче моряците получиха право на дузпа за нарушение на Пламен Крачунов срещу Румен Николов в пеналтерията. Георги Илиев беше точен за 1:2 и прекъсна серията на ЦСКА от 7 поредни домакинства без допуснат гол. Това бе и петото попадение на Илиев в последните пет кръга на първенството.

Румен Трифонов пресече пас на своя адаш Николов преди Петър Денчев да отклони решително диагонален  шут на Карачанаков вътре в наказателното поле.

В 41-ата минута ЦСКА пък получи право на дузпа, след като Мораеш бе съборен от Попов в пеналта. Потърпевшият реализира от бялата точка за 12-ия си гол в шампионата.

Минута преди изтичането на редовните 45 минути Румен Трифонов извърши много грубо нарушение, като влезе с бутоните напред в краката на Марлон Фернандес, но получи само жълт картон.

В началото на втората част Фернандес явно не можа да издържи и беше заменен от Янчо Андреев.

ЦСКА продължи да държи инициативата, въпреки че допусна няколко атаки на Черно море и центрирания в своето наказателно поле.

В 65-ата минута Денчев извади удар с глава на Мораеш след изпълнение на корнер на далечната греда.

При една от редките вече атаки на варненци Румен Николов свали центриране за Божилов, който стреля под гредата, но Мболи изби. Минута по-късно, в 75-ата минута, при контраатака на ЦСКА Мораеш изведе капитана Янчев сам срещу вратаря. Халфът опита да го прехвърли, но го направи нескопосано и Денчев боксира.

В 79-ата минута бе оформено крайното 4:1, след като защитникът на моряците Христиан Попов си отбеляза нелеп автогол.