Българският ансамбъл завърши с три отличия световната купа в Лисабон

На два обръча и три чифта бухалки българките играха много силно и получиха 17.900 точки

Българският ансамбъл спечели два сребърни медала на финалите на отделните уреди на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в португалската столица Лисабон. Възпитаничките на Ина Ананиева в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова, приключват надпреварата с общо три отличия след бронза в многобоя снощи. В първия финал на пет ленти българките изиграха отлично композицията си и получиха оценка от 17.900 точки. Така те разделиха второто място с ансамбъла на Израел, който получи същата оценка. Шампион на пет ленти стана Русия със 17.950 точки.

На два обръча и три чифта бухалки българските гимнастички отново играха много силно и получиха 17.900 точки. Първото място е за Русия с 18.400 точки, а на трето място завърши Испания със 17.800 точки. В индивидуалната надпревара Невяна Владинова се класира шеста на финала на обръч с оценка от 17.600 точки. Рускинята Александра Солдатова спечели титлите на обръч и топка с оценки съответно 18.650 точки и 19.000 точки. В момента се провеждат финалите на бухалки и лента при жените, където Невяна Владинова също участва.

Българският отбор се завръща от Португалия в понеделник в 15.30 часа.