Тотнъм с класика над Борнемут, Хари Кейн заби нови два гола

Хари Кейн и Тотнъм дишат във врата на Лестър след нова победа

Тотнъм победи убедително Борнемут с 3:0 в мач от 31-ия кръг на Висшата лига и продължава да преследва Лестър по пътя към титлата. Хари Кейн вкара нови два гола, с които вече има 21 гола в Премиър лийг от началото на сезона.

Двубоят започна по най-добрия начин за "шпорите", които откриха чрез Хари Кейн още в 43-тата секунда на мача. Английският национал засече центриране отдясно на Кайл Уокър и направи 1:0.

Само четвърт час след това отново Кейн опъна мрежата, след като бе изведен по отличен начин и с хубав изстрел предреши изхода на мача още в началото. До края на първата част домакините държаха инициативата в  двубоя, но до почивката друг гол не падна.

В 52-рата минута на играта отново Хари Кейн реши да опита късмета си отдалеч, вратарят отби удара му, но право в краката на връхлитащия Кристиан Ериксен, който с добавка направи 3:0.

С победата над Борнемут, Тотнъм събра 61 точки и изостава на само 5 пункта от лидера Лестър. "Шпорите" се откъснаха на цели шест точки пред третия Арсенал и към момента се явяват, като единствения сериозен претендент на "лисиците" в битката за титлата.

Берто Фогтс: Кроос е като Нетцер