Левски най-накрая победи! Йовов и Калво донесоха успеха в Каварна след мъка през първото полувреме (ВИДЕО)

"Сините" се наложиха на Калиакра с 4:1 и прекъснаха негативната серия от 5 мача без победа

Отборът на Левски прекъсна негативната си серия от пет мача без успех и победи като гост Калиакра с 4:1 в мач от 25-ия кръг на „А” група. Въпреки изразителния резултат „сините” не стигнаха лесно до трите точки срещу далеч по-непретенциозния си съперник, който по всяка вероятност ще заиграе във второто ниво на българския футбол от следващия сезон.

Тони Калво изведе гостите напред във 2-ата минута, преди Герасим Заков да възстанови равенството в 15-ата със страхотно попадение. Щастливата развръзка за Левски дойде през втората част след два гола на Христо Йовов в 54-ата и 74-ата минута, и попадение на Калво от дузпа в 77-ата.

Срещата започна по отличен начин за „сините”, които ликуваха още във втората минута, благодарение на юношата на Барселона Тони Калво. Испанецът се разписа от малък ъгъл за радост на малкото привърженици на Левски пропътували разстоянието до Каварна.

Ранното попадение обаче като че ли успокои твърде много столичани, но в 15-ата минута Герасим Заков ги изкара от унеса с топовен удар от далечна дистанция, попаднал неспасяемо в паяжините на вратата, пазена от Пламен Илиев.

До края на полувремето домакините, които с отчайващите си игри до този момент бяха загубили доверието на кмета на Каварна Цонко Цонев, се представиха изненадващо добре и дори можеха да излязат напред в резултата.

В 32-ата минута дори гредата помогна на Пламен Илиев след удар на Джунейт Яшар.

Най-чистото положение за Левски през първата част пропусна Жуниор, след като бе изведен сам срещу вратаря на Калиакра от Гаджев.

„Сините” излязоха пределно мобилизирани да се спасят от тотален резил през втората част. Няколко минути след почивката Христо Йовов изпълни своя специалитет след като от няколко метра не успя да намери целта.

В 54-ата минута обаче Бижутера се реваншира и доказа за пореден път, че може да отбележи рядко красиво попадение, минути след като е направил най-нелепия пропуск. Десетката на Левски получи топката от Мулдер на границата на наказателното поле и майсторски прехвърли Мирослав Григоров за 2:1.

Попадението обезкуражи домакините, които и без това започнаха да приемат изцяло играта в своята половина.

В 74-ата минута Йовов подпечата успеха на своя тим с второто си попадение в срещата, след като бе намерен от Гаджев на точката на дузпата.

Две минути по-късно пък Калво бе фаулиран в наказателното поле на Калиакра и главният рефер Стефан Спасов не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият, който хладнокръвно реализира, оформяйки крайното 4:1.

В последните минути Ясен Петров пусна в игра младия Антонио Вутов, а малко по-късно своя официален дебют със синята фланелка направи юношата Стивън Петков.

По този начин отборът на Левски вече заема четвърта позиция с 50 точки и ще влезе във Вечното дерби с пасив от 13 пункта зад лидера ЦСКА и 4 зад третия Черноморец. Тимът на Калиакра пък е на предпоследното 15-о място с 10 точки.