Финикс се класира за полуфиналите на Запад

На Изток Ню Йорк Рейнджърс победи Отава като гост с 3:2 и прати серията в седми мач

Финикс се класира за полуфиналите на Западната конференция от първенството на НХЛ, след като в мач номер 6 от първия кръг на плейофите се наложи като гост над Чикаго с 4:0 и с общ резултат от 4:2 победи продължава напред.

Вратарят на "койотите" Майк Смит отрази 39 удара и помогна на своя отбор за успеха. Гостите вкараха три гола в последната третина.

Оливър Екман-Ларсон откри резултата във втората част, а след това точни бяха Жилберт Брюле, Антоан Вермет и Кайл Чипчура. На полуфиналите в конференцията Финикс ще играе с Нешвил.

На Изток Ню Йорк Рейнджърс победи Отава като гост с 3:2 и прати серията в седми мач, който ще се играе в четвъртък в "Медисън Скеуър Гардън" в Ню Йорк.