БФ Ски закри спортен сезон 2011/12

БФ Ски закри спортен сезон 2011/12

Българската федерация по ски и БОК закриха състезателния ски сезон 2011/12 с официална церемония и награждаване на най-изтъкнатите си състезатели в различните дисциплини на спорта

Българската федерация по ски и БОК закриха състезателния ски сезон 2011/12 с официална церемония и награждаване на най-изтъкнатите си състезатели в различните дисциплини на спорта.

На официално тържество бяха събрани най-добрите български състезатели в ските, сноуборда, ски бягането и ски скока. Най-успешните атлети в ски дисциплините бяха отличени с купи "България". А най-добрите млади спортисти от четирите спорта, развивани от федерацията, получиха купите "Надежди 2012.

Сред наградените бяха Владимир Зографски, Никола Чонгаров и Мария Киркова, Александра Жекова и други. Призьорите във всички направления на спорта бяха наградени от министъра на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков, председателят на БОК Стефка Костадинова и президентът на БФ Ски Цеко Минев.

Отличия получиха и спонсорите на федерация и Световните купи в Банско, както и премиерът на България Бойко Борисов, за подпомагане на спорта, като неговата награда прие министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков. Най-добрата българска сноубордистка Александра Жекова спечели две награди - за най-успешен атлет в дисциплината си и за най-добър млад спортист. 

Зографски 11-r на СК във Висла

Владимир Зографски завърши на 11-о място в шестия кръг на Световната купа по ски скокове във Висла и остана в близост до челната десетка в класирането.  

Малена Замфирова с впечатляващо представяне в Китай (ВИДЕО)

Завърши трета

Лош ден за Радослав Янков: Отпадна на 1/8-финалите в Милин

Маурицио Бормолини от Италия спечели състезанието

Крихмайер спечели супергигантския слалом в Бийвър Крийк

Австриецът постигна време от 1:06,77 секунди и изпревари норвежеца Фредрик Мьолер с 56 стотни

Владимир Зографски издуха фаворитите във Висла

Българинът преодоля дистанцията от 128 метра

Валентина Димитрова в топ 25 на спринта в Йостерсунд

Милена Тодорова приключи на 49-о място

Марко Одермат спечели първото спускане за сезона в Бийвър Крийк (ВИДЕО)

Носителят на Големия кристален глобус с 3-та поредна победа

Олимпийската шампионка в спускането Корине Зутер ще бъде извън пистите за месец

Тя има мускулно разкъсване в крака

Скиорът Хинтерман се завръща на пистата, след като се излекува от рак

101-ият старт в кариерата на швейцарския състезател по ски алпийски дисциплини Нилс Хинтерман за Световната купа в спускането по-късно тази вечер ще бъде запомнящ се - първи за него, откакто се излекува от раково заболяване.