Каляри взе глътка въздух след 3:0 над Катания

Аталанта с ценно 1:0 над Киево

Отборът на Каляри постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като тази вечер се наложи с 3:0 над тима на Катания. Срещата се игра на стадион "Нерео Роко" и бе от програмата на 34-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят започна със силен домакински натиск и пропуски в началото на Конти, Писано и Косу.

Така се стигна до 23-ата минута, когато Рибейро получи топката пред наказателното поле и с хубав шут с десния крак хвърли в екстаз феновете на домакините.

След гола гостите потърсиха изравняне, но не бяха достатъчно концентрирани пред гола в някои ситуации и така ново попадение до края на полувремето нямаше.

Втората част стартира със страхотен шасн за Конти да удвои аванса на своите, но изстрелът му срещна дясната греда на "слончетата".

Така дойде 79-ата минута, когато Пинила засече отблизо хубаво подаване на Ибардо за 2:0.

Само 120 секунди след попадението, домакините можеха да водят с 3:0, ала изстрел с глава на Канини срещна лявата гредата на гостите.

Все пак в даденото от рефера продължение Каляри стигна до класическия резултат, след като Ибардо завърши хладнокръвно хубава контраакция на своите. оформяйки крайното 3:0.

В другия мач от 34-ия кръг в Калчото, игран тази вечер, съставът на Аталанта също взе глътка въздух в битката си за спасение, след като се наложи с минималното 1:0 над тима на Киево, на своя "Атлети Адзури д'италия". Единственото попадение в мача бе дело на Моралес в 72-ата минута.

33 4 10 19 21 50 -29 22
Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)