Марто Петров посече Вила в Бирмингам в луд мач

Болтън победи с 2:1, попаденията падат в рамките на 3 минути

Отборът на Болтън постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като тази вечер се наложи с 2:1 над тима на Астън Вила. Срещата се игра на стадион "Вила Парк" и бе от програмата на 35-ия кръг на английската Висша лига.

На загрявката преди мача пък, играчите на гостите излязоха с фланелки в подкрепа на капитана на Вила и България Стилиян Петров, на които пишеше: "Бъди силен, Стан".

Като цяло двубоят бе изключително бърз и интересен, а развръзката му бе крайна любопитна, след като и трите попадения паднаха в рамките само на 3 минути.

Българският полузащитник на гостите - Мартин Петров, започна мача като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, като именно той бе авторът на първия гол за "уондърърс".

Двубоят започна със силен натиск на домакините и пропуски в началните минути на Хески, Вайман. За гостите пък изгодни ситуации изтърваха Н'Гог и Ийгълс.

В 19-ата минута пък, феновете на Вила не пропуснаха да аплодират бурно капитана на отбора Стилиян Петров, който се бори с левкемия.

До края на полувремето двата отбора изтърваха по още няколко положения, като за домакините най-деен в изпускането бе Хески, а пък Уорнък удари гредата в 39-ата минута. За гостите пък Н'Гог отново не бе достатъчно концентриран пред гола.

Втората част също стартира с бързи атаки пред двете врати и пропуски на Куеяр, Ийгълс и Рикетс.

Така дойде 63-ата минута, когато Н'Зогбиа центрира в пеналта за Уорнък, който засече с левия крак за 1:0.

Радостта на домакините от това попадения трая обаче едва 2 минути, тъй като в 55-ата Куеяр фаулира Марк Дейвис в пеналта си, а отсъдената дузпа бе реализирана хладнокръвно от българина Мартин Петров.

Веднага след подновяването на играта Болтън нокаутира съперника, след като Ийгълс намери Н'Гог в пеналта, а бившия нападател на Ливърпул не сбърка с десния крак, оформяйки крайното 2:1.

След успеха гостите се намират на 18-о място във временното класиране с актив от 33 точки, на 1 зад Уигън и КПР. Домакините пък са 15-и с 36 пункта.
Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Виляреал и Реал Мадрид си вкараха осем гола в зрелищно реми (ВИДЕО)