Интер отново замечта за ШЛ след 3:1 в Удине (видео)

Интер отново замечта за ШЛ след 3:1 в Удине (видео)

"Нерадзурите" само на 3 точки от 3-то място

Отборът на Интер постигна изключително ценна победа, с която съхрани надеждите си за класиране в Шампионската лига догодина, след като днес се наложи с 3:1 над един от преките си конкуренти - Удинезе. Срещата се игра на стадион "Фриули" и бе от програмата на 35-ия кръг на италианската Серия "А".
 
Двубоят започна с летящ старт за "зебрите", които излязоха напред в резултата още в 4-та минута, когато Армеро намери Данило на границата на пеналта, а последният с хубав шут с десния крак прати топката в горния ляв ъгъл на Сезар за 1:0. 
 
Радостта на домакините от това попадение обаче трая едва 120 секунди, след като Милито подаде за Снайдер пред наказателното поле, а холандецът с премерен изстрел прати кълбото в долния десен ъгъл на Ханданович - 1:1. 
 
След изравнителното попадение Пациенца и Флорес изтърваха по една възможност за "фриуланите", а с неточен удар за гостите се отчете Гуарин. 
 
Така се стигна до 24-ата минута, когато отново комбинация между Милито и Снайдер завърши с голов удар на "лалето" за 2:1. 
 
Този гол наклони везните в полза на "нерадзурите", които продължиха да натискат и в 35-ата минута Рики Алварес бе точен за 3:1, след като оползотвори хубав пас на Гуарин след бърза контраакция. 
 
Само 4 минути по-късно Данило можеше да върне Удинезе в мача, но от близко разтояние стреля с глава в аут. 
 
През втората част "зебрите" стартираха по-настървено, ала Флорес, Асамоа и Ди Натале пропуснаха от изгодни позиции. 
 
Последваха няколко силни минути за Интер, белязани от неточни удари на Снайдер и спасяване на Ханданович след шут на Майкон. 
 
В последните 10 минути "фриуланите" се хвърлиха на щурм, но Ди Натале и Флорес записаха по два пропуска. 
 
Резултатът до края обаче остана непроменен и така Интер спечели визитата си в Удине с 3:1 и се изравни със "зебрите" на 6-о място, като и двата тима имат по 52 точки, на 3 зад 3-ия Лацио. 4-и е Наполи с 54 точки. 

Легенда на Рома си тръгна от клуба след 50 години в него

След повече от петдесет години съвместна история, пътищата на Бруно Конти и Рома се разделят

Жените на Барселона размазаха Реал Мадрид с 12:2! (ВИДЕО)

Женският отбор на Барселона размаза този на Реал Мадрид с 6:0 на „Камп Ноу“ в четвъртфинален мач-реванш и с общ резултат 12:2 след 6:2 в столицата продължава към следващата фаза

Джерард: Мечта ми е да водя Ливърпул един ден

Легендата на Ливърпул - Стивън Джерард, изрази готовност да се завърне на „Анфийлд“ като асистент на елитен мениджър, но същевременно се дистанцира от възможността да поеме ролята на временен наставник

Луис Енрике: Трябва да защитим собствените си интереси

Старши треньорът на френския гранд Пари Сен Жермен Луис Енрике заяви, че „приема всякакви гледни точки“ относно желанието на неговия клуб да бъде пренасрочена срещата с Ланс от Лига 1

Легенда на Милан е готов да поеме властта в италианския футбол

Легендата на Милан и Италия Джани Ривера изрази готовност да стане следващият президент на Италианската футболна федерация (FIGC)

Манчестър Сити вече се оглежда за нов мениджър

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола няма да вземе окончателно решение за своето бъдеще в клуба преди края на настоящия сезон