Божилов и Йосифов пропускат квалификацията в София

Божилов и Йосифов пропускат квалификацията в София

Методи Ананиев претърпя тежка контузия и още не е започнал да тренира както трябва

Либерото Мартин Божилов и центърът Виктор Йосифов ще пропуснат квалификацията по волейбол за Олимпиадата в Лондон това лято заради контузии, съобщи селекционерът на българския национален отбор Радостин Стойчев.

"Виктор Йосифов се лекува от около три месеца. Възстановяването му протича нормално, но той не е и на 50 процента от спортната форма, в която трябва да бъде. Трябва много внимателно да се включва в тренировките. Мартин Божилов има мускулно разкъсване на крака и са му необходими поне 20 дни, за да се възстанови.

Методи Ананиев претърпя тежка контузия и още не е започнал да тренира както трябва. Със сигурност пропуска олимпийската квалификация в София, но ще мога да разчитам на него за мачовете от Световна лига. Теодор Салпаров е в добро състояние и се надявам да помогне на отбора", коментира Стойчев.

Веднага след нея Стойчев води тренировката на "трикольорите", в която взеха участие почти всички национални състезатели, включително и завърналите се у нас Матей Казийски, Андрей Жеков, Владимир Николов и Цветан Соколов. Олимпийската квалификация в София ще се проведе между 8 и 13 май. През следващата седмица България ще има съвместни тренировки с Австралия, Иран и Словакия. Запалянковците няма да имат възможност да наблюдават тези занимания.

"Тези съвместни тренировки ще ни бъдат от полза за навлизането във форма. Искахме да срещнем по-добри отбори, но няма възможност за провеждане на контролни срещи. За съперниците също ще търсим информация от съвместните им тренировки, но това няма да бъде лесно. Информацията ни за противниците е от миналата година. Добре познаваме Сърбия, Италия и Германия", каза още Радостин Стойчев.

Общо 22 хиляди билета за олимпийската квалификация вече са продадени. За двубоя между България и Сърбия продадените билети са десет хиляди.

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство

Бленджини: Има неща, върху които трябва да работим

Селекционерът остава съсредоточен върху класирането на България за олимпийските игри през 2028 година