Димо Момиров: Трябваше да сложат рефер със стабилна психика за вечното дерби

Димо Момиров: Трябваше да сложат рефер със стабилна психика за вечното дерби

„Ненужно хвърлиха Николай Йорданов в огъня, направиха от дербито бомба със закъснител”

Бившият шеф на Съдийската комисия Димо Момиров заяви, че неделното дерби Левски - ЦСКА е станало бомба със закъснител след назначаването на Николай Йорданов.

Причината е, че и двата клуба недолюбват арбитъра. „По принцип се моля да му мине много добре мачът и да се справи успешно. Защото той наистина е добър съдия.

Но аз не мисля, че рефер, който има сериозни проблеми с клубовете, трябва да бъде назначаван точно на този двубой. Говорих по този повод и,с други колеги.

Трябва да си го свирил това дерби, за да знаеш каква е атмосферата на терена и да определиш точно съдията за тази среща. Това е недопустимо.

За този мач трябваше рефер с изключително силна психическа форма. Мисля, че при топсъдия Станислав Тодоров, който наистина в момента впечатлява, назначението на Йорданов беше грешка на Съдийската комисия.

Може би е слабост при правенето на нарядите. Но доста рефери се хвърлят в неподходящи за тях мачове. Сега сякаш сложиха бомба със закъснител. Затова казвам, че когато се прави наряд за определен мач, трябва да се съобразиш с психиката на даден съдия и неговата моментна форма.

Николай Йорданов не се появява много често, дано да изкара дербито. От сърце му желая успех, защото е много симпатичен. Но мисля, че го хвърлиха в огъня ненужно", каза Момиров.

Той обясни и защо в последните кръгове в А група мнението за реферите се промени от добро към лошо и почти не минава завързан двубой без голям скандал.

„Нещата се счупиха, защото Съдийската комисия тотално обърка нарядите на съдиите. Изпраща неподходящи рефери на срещите, най-вече на дербитата.

Съдия много трудно се гради и още по-трудно се задържа на високо равнище. Не може да жертваш млади съдии в дербита, които трябва да бъдат ръководени от по-опитни", завърши той.

Левски тренира в пълен състав

Треньорът на Левски Хулио Веласкес вече може да разчита на пълен състав за подготовката за гостуването на Добруджа.

Локомотив Пд ще опита да остави „железничарите“ от София при изпадащите

Локомотив Пловдив приема Локомотив София в първия мач от 28-ия кръг на efbet Лига днес от 19:45 часа.

ЦСКА прибира 4 милиона от Лапоухов?

Вратарят на ЦСКА привлича сериозно внимание от чуждестранни клубове

Първата съпруга на Боби Михайлов: Беше прекрасен човек!

Първата съпруга на починалия легендарен вратар Борислав Михайлов - Петя Костова, сподели своята скръб в история на профила си в социалната мрежа Instagram с кратко, но силно емоционално послание

Девойките до 17 г. започнаха с победа евроквалификациите

България победи Босна и Херцеговина с 2:0

Нов директор на „Лаута“ призова за подкрепа срещу Локо Сф

Георги Величков излезе с призив към феновете на Локо Пд