Салах спаси Египет от загуба срещу Нигерия (ВИДЕО)

Жервиньо носи победа на Кот д'Ивоар

Мохамед Салах вкара в 91-ата минута и спаси Египет от загуба при гостуването на Нигерия в група G от квалификациите за Купата на Африканските нации.

След час игра „Суперорлите” развиха чудесна акция с много пасове, която доведе до удар в напречната греда, а на дясната греда беше Етебо Огенекаро, който овладя и довкара на празна врата за 1:0.

Чак в 91-ата минута Салах беше изведен в коридор сам срещу вратаря и оплете в левия ъгъл за 1:1, въпреки големите протести на домакините за засада.

Ремито остави „фараоните” на върха със 7 точки от три мача, Нигерия е на второ място с 5, Танзания има 4, а Чад е без актив.

Кот д’Ивоар се качи на върха в група I след минимален успех над Судан.

Преминалият в Китай Жервиньо изведе „слоновете” с капитанската лента в отсъствието на Яя Туре. В 34-ата минута нападателят на Херта Саломон Калу направи непростим пропуск на няколко метра от вратата и ритна назад, вместо напред, но това се оказа пас за Жервиньо, който с нисък удар в средата вкара победния гол.

Габон победи Сиера Леоне в другия мач от групата, но точките в този мач не се броят, защото Габон ще бъде домакин на Купата на Африка през 2017-а и техните срещи се водят контролни.

Юсеф Мсакни вкара единствения гол за успеха на Тунис с 1:0 над Того.

Голът падна две минути след почивката и качи тунизийците на върха в група А по голова разлика пред тогоанците.

В група М Мавритания надви Гамбия с 2:1 след два гола на Шейк Калил. Калил откри в 36-ата минута, Мустафа Карайол изравни след час игра, но Калил донесе победата на Мавритания с второ попадение в добавеното време.

Свализенд и Зимбабве направиха 1:1 в група L.

Домакините от Свализенд поведоха още във втората минута чрез Феликс Баденхорст. Ндокуйто обаче си вкара автогол минута преди почивката за 1:1.

Двата тима имат по 5 точки, но Свазиленд е първи заради един отбелязан гол повече.

В другия мач от групата Гвинея и Малави направиха 0:0.

Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)