Миньорци изпуснаха "акулите" у дома (+ВИДЕО)

Тодор Паланков подари точката на своите при визитата на перничани

Миньор Перник и Черноморец Бургас завършиха наравно 1:1 в мач от 26 кръг на "А" група. Домакините успяха да поведат през втората част с автогол на Уалембо, въпреки повечето атаки на бургазлии. Все пак Паланков изравни пет минути преди последния съдийски сигнал и оформи крайния  резултат. След хикса Черноморец ще трябва да даде всичко от себе си в борбата за евротурнирите.

Срещата започна равностойно, като сякаш перничани се бяха прибрали леко по-назад. В 7-та минута Яник Боли свали много добре една топка за Мелконян, който от средна дистанция не успя да уцели вратата.

Две минути по-късно стражът на гостите Стоян Колев бе поставен на изпитание, но вещо изби силен удар на Том от около 25 метра. В 24-та минута близо до гола бе Лоривал Асис, който пробва диагонален изстрел, Чворович спаси, но изпусна топката, като след секунда я догони преди тя да премине голлинията. Секунди по-късно отново Асис стреля, този път от фаул, Чворович пак се намеси и спаси.

Гостите хвърляха повече сили в предни позиции, но перничани разчитаха на бързите си контраатаки, най-вече по крилата. В 34-та минута Том изведе на чиста позиция Брахими по чудесен начин, като алжирецът бе блокиран от Стоян Колев, но стражът не успя да се намеси добре и топката срещна гредата. Секунда по-късно Дянков се намеси и изчисти.

През втората част отново Черноморец показа повече желание за гол. В 48-та минута Асис проби много добре по лявото крило и пусна за Мелконян, който не успя да вкара от нелоша позиция.

В 62-та минута след центриране от корнер Тодор Паланков не успя да вкара с глава, въпреки че беше свободен. Секунди по-късно Том намери Бибишков много добре в наказателното поле на гостите, но нападателят не успя да овладее топката и изпусна добра ситуация.

Около пет минути по-късно домакините вече ликуваха. Перничани центрираха от корнер и след разбъркване топката влезе във вратата на бургазлии. След колебание на трибуните и у присъстващите журналисти стана ясно, че Уалембо сам е вкарал кълбото във вратата на "акулите".

Пет минути преди края след грешка на капитана Ванчо Траянов гостите успяха да изравнят чрез Паланков. Той отне на Паланков и разстреля Чворович по земят от около 20 метра. В крайна сметка двубоят завърши наравно 1:1, равенство с което борбата на "акулите" за евротурнирите става още по-тежка.