Азаренка с труден успех над германката Бартел

Азаренка с труден успех над германката Бартел

Срещата продължи почти 3 часа

Номер 1 в света Виктория Азаренка (Беларус) се класира за полуфиналите на турнира на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 740 хиляди долара. Азаренка победи трудно участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Мона Бартел с 6:4, 6:7(3), 7:5 след 2:48 часа игра. Двубоят предложи множество обрати, а водачката в схемата пропусна 15 от 22 възможности за пробив в мача и спечели едва 31 процента от разиграните точки на втори сервис.

 

Бартел пък завърши с 13 аса, но и с цели 16 двойни грешки.  След размяна на по два пробива до 4:4 Азаренка взе четири поредни гейма, с което първия сет и поведе с 2:0 във втория. Тя запази аванса си до 3:1, след което Бартел изравни и се стигна до тайбрек, в който германката триумфира със 7:3 точки. Азаренка навакса ранен пробив пасив в решаващия трети гейм, след което поведе с 4:2, но отново допусна да бъде застигната. 



Класата на състезателката от Беларус все пак си каза думата и тя успя да направи решаващ пробив в 12-ия гейм, с което спечели четвъртата си победа в четири срещи срещу 21-годишната Бартел. На полуфиналите Азаренка ще се изправи срещу поставената под номер 4 Агниешка Радванска от Полша. Радванска обърна шампионката от "Ролан Гарос" и осма в схемата На Ли (Китай) с 3:6, 6:2, 6:3 за два часа на корта. Любопитното е, че и двете имат по 28 победи от началото на сезона. Азаренка обаче е допуснала само едно поражение срещу четири на Радванска за 2012 година.

Синер мина с лекота през екзекутора на Гришо от Australian Open

Италианецът се нуждаше от малко над час игра за първа победа в Доха

Донски допусна обрат и отпадна в Ню Делхи

Българинът отпадна на крачка от основната схема

Алкарас: Виждам слабостите си

Водачът в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас смята, че все още има слабости в играта си, дори след като завърши своя кариерен Голям шлем на 22-годишна възраст

Григор Димитров с прогрес в световната ранглиста тази седмица

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се изкачи с една позиция в световната ранглиста на АТП

Шелтън спаси три мачбола и триумфира срещу Фритц в Далас

Американецът Бен Шелтън спаси три мачбола, преди да триумфира с титлата на турнира по тенис на твърди кортове в Далас (САЩ) от сериите АТР 500 с награден фонд  2 833 335 долара

Донски със силен старт в Индия

Българският тенисист се справи с местен играч