Ива Виденова триумфира при жените

Ива Виденова спечели първа титла от Държавното първенство по шахмат за жени. Виденова надделя с черните над миналогодишната победителка Адриана Николова в среща от последния девети кръг на надпреварата в Панагюрище.

Ива Виденова спечели първа титла от Държавното първенство по шахмат за жени. Виденова надделя с черните над миналогодишната победителка Адриана Николова в среща от последния девети кръг на надпреварата в Панагюрище. Така с актив от 8,0 точки тя си осигури първото място и 1700 лева от наградния фонд. Шампионката от 2008 година Елица Раева победи с белите Павлина Чилингирова, но остана втора в крайното класиране със 7,5 точки. Трета се нареди Цвета Галунова с 5,5 точки, с колкото завърши и четвъртата Адриана Николова.

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“