Габровски продължава да води в обиколката на Турция

Българинът Ивайло Габровски запази лидерското място в генералното класиране на колоездачната Обиколка на Турция след драматичния предпоследен 7-и етап с дължина 124 километра от Кушадасъ до Измир

Българинът Ивайло Габровски запази лидерското място в генералното класиране на колоездачната Обиколка на Турция след драматичния предпоследен 7-и етап с дължина 124 километра от Кушадасъ до Измир. Първи в етапа завърши белгиецът Ильо Кейсе от отбора на КуикСтеп с време 2 часа, 52 минути, 38 секунди. Кейсе атакува първата позиция 6 километра преди финала и издържа 40 секундо бутане и падане на основната група, от която беше определена и първата тройка.

По паважа на стария град на Измир Кейсе удържа атаката Марсел Кител (Германия) и на легендата Алесандро Петаки (Италия). В днешния етап другият българин Данаил Петров, който кара за отбора на Каха Рурал, завърши на 17-о място с времето на победителя.

Също с времето на победителя завърши и Габровски, но на 26-о място, което му позволи да си запази лидерската позиция. В генералното класиране Габровски, който кара за отбора на Коня Шекерспор, води с 26 часа, 15 минути и 35 секунди. На 2-о място е Александър Дяченко (Казахстан), на 1:33 минути. Трети е другият българин- Данаил Петров, който изостава от Габровски на 1:38 минути. Един етап преди края на състезанието, Габровски остава начело в генералното класиране преди последното каране от Измир до Истанбул.

Националите по спортен риболов са световни вицешампиони

Голям успех за родните рибари

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“