Суарес смаза "канарчетата", Ливърпул бие с 3:0 (видео)

Отборът на Ливърпул записа класическа победа над тима на Норич на стадион "Керъл Роуд", в мач от 36-ия кръг на английската Висша лига. В герой за мърсисайдци се превърна Луис Суарес, който разпиля домакините, нанизвайски хеттрик.

Двубоят започна равностойно, но гостите бързо успяха да наложат териториален превес и бе въпрос на време "червените" да излязат напред в резултата, след като домакините в последните 12 мача бяха допускали минимум по един гол.

Така се стигна до 24-ата минута, когато Стивън Джерард изведе Суарес на изгодна позиция, а уругваецът на сбърка, давайки аванс на "червените".

След гола мърсисайдци продължиха да натискат и 4 минути по-късно вече водеха с 2:0, след като Суарес открадна една топка на десния фланг и навлезе в пеналта, откъдето простреля безпомощния Руди.

След това попадение играта се накъса и до края на полувремето повече голове на "Керъл Роуд" нямаше.

Второто полувреме не бе никак атрактивно, като положенията пред двете врати бяха рядкост. Джонсън стреля веднъж неточно с глава за домакините, а за Ливърпул Даунинг и Суарес изпуснаха по една добра възможност.

Така дойде 82-ата минута, когато отново след грешка на защитата, Суарес отне и напредна, след което с феноманален удар от над 40 метра с десния крак оформи крайното 3:0.

След успеха гостите се намират на 8-о място във временното класиране с актив от 49 точки, докато "канарчетата" са 13-и с 43 пункта.

В Швейцария: Сион и Георги Русев ще играят в елита