Наполи без проблеми срещу Палермо, излезе еднолично 3-ти (видео)

Наполи без проблеми срещу Палермо, излезе еднолично 3-ти (видео)

"Небесно-сините" се наложиха с 2:0 над сицилианците в Неапол

Отборът на Наполи направи решителна крачка към 3-то място, което дава право на участие в Шампионската лига догодина, след като тази вечер се наложи с 2:0 над тима на Палермо. Срещата се игра на стадион "Сан Паоло" и бе от програматата 37-ия кръг на италианската Серия "А". 
 
двубоят започна с греда за домакините след хубав удар от средна дистанция на Инлер. Последваха добри минути за Палермо, като Ернандес и Иличич изтърваха по една добра възможност за своите. 
 
Така се стигна до 16-ата минута, когато Миланович игра с ръка в пеналта си и реферът отсъди дузпа в полза на Наполи, която бе реализирана хладнокръвно от Кавани за 1:0. 
 
След гола двата отбора продължиха в малко по-спокойно, като Барето и Писано стреля неточно за Палермо. 
 
"Небесно-сините" обаче успяха отново да ударят тежко съперника си в 35-ата минута, когато Пандев изведе Хамшик в наказателното поле, а словакът с десния крак бе точен за 2:0. 
 
Втората част премина като първата, повече битка в центъра и епизодични изстрели от средна и далечна дистанция на двата тима. Единствената разлика бе, че през вторите 45 минути зрители на "Сан Паоло" не видяха повече попадения. 
 
Кавани, Сунига и Гаргано обстрелваха неуспешно вратата на гостите, докато резервата на сициалианци Захави, собственоръчно успя да изтърва поне 3-4 ситуации. 
 
Резултатът в крайна сметка остана непроменен и така Наполи би Палермо с 2:0 и вече има актив от 58 точки, като е еднолично на 3-о място в подреждането, с 3 пред Удинезе, Интер и Лацио, които обаче са и с мач по-малко. Гостите от Палермо пък са 14-и с 42 пункта, на 7 от зоната на изпадащите. 

Легенда на Рома си тръгна от клуба след 50 години в него

След повече от петдесет години съвместна история, пътищата на Бруно Конти и Рома се разделят

Жените на Барселона размазаха Реал Мадрид с 12:2! (ВИДЕО)

Женският отбор на Барселона размаза този на Реал Мадрид с 6:0 на „Камп Ноу“ в четвъртфинален мач-реванш и с общ резултат 12:2 след 6:2 в столицата продължава към следващата фаза

Джерард: Мечта ми е да водя Ливърпул един ден

Легендата на Ливърпул - Стивън Джерард, изрази готовност да се завърне на „Анфийлд“ като асистент на елитен мениджър, но същевременно се дистанцира от възможността да поеме ролята на временен наставник

Луис Енрике: Трябва да защитим собствените си интереси

Старши треньорът на френския гранд Пари Сен Жермен Луис Енрике заяви, че „приема всякакви гледни точки“ относно желанието на неговия клуб да бъде пренасрочена срещата с Ланс от Лига 1

Легенда на Милан е готов да поеме властта в италианския футбол

Легендата на Милан и Италия Джани Ривера изрази готовност да стане следващият президент на Италианската футболна федерация (FIGC)

Манчестър Сити вече се оглежда за нов мениджър

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола няма да вземе окончателно решение за своето бъдеще в клуба преди края на настоящия сезон