Лукойл Академик без проблеми на полуфинал

Шампионите разбиха Черноморец с 86:68 и спечелиха серията с 2-0 победи

Защитаващият титлата си Лукойл Академик се класира за полуфиналните плейофи в първенството на България по баскетбол за мъже. Шампионите разбиха Черноморец с 86:68 и спечелиха серията с 2-0 победи. Мачът се игра в залата в Правец, след като бургазлии се отказаха от домакинство.

Останалите втори мачове от четвъртфиналните серии са утре в Ботевград, Варна и Плевен.

Лукойл поведе с тройка на Брендън Хийт в 53 секунда и до края на срещата не изпусна нито за момент аванса си в резултата. Хийт беше най-резултатен в мача с 21 точки. Андре Оуенс добави 15 точки за "студентите", а Бруно Шундов завърши с 14 точки и 5 борби.

Марин Докузовски успя да пусне в игра всички играчи от тимовия си лист, и дори по две минутки записаха младоците Крис Минков и Иван Руньов, а първият се отчете и с четири точки за тези две минути на паркета.

Кирил Павловски беше най-полезен за Черноморец с 19 точки и 12 борби. Деян Дунович се отличи със 17 точки, а Иво Славчев допринесе с 13 точки.

Така в спор за място на финала Лукойл Академик ще играе срещу победителя от двойката Черно море - Рилски спортист. Варненци спечелиха първия мач като гост и могат да затворят серията утре при успех на собствен терен.