Милан се доближи само на точка от върха

"Росонерите" победиха Аталанта у дома, Фиорентина и Новара със зрелищно реми

Отборът на Милан взе изключително важна победа над гостуващия Аталанта с 2:0 в мач от 36-ия кръг на Серия А. Съли Мунтари изведе „росонерите” напред в 9-ата минута, а Робиньо удвои в продължението на двубоя.

По този начин два кръга преди края на шампионата миланския колос продължава да заема втора позиция в класирането на точка зад лидера Ювентус, който стъпи накриво срещу Лече, завършвайки наравно 1:1.

Домакините имаха предимство през целия двубой, както във владението на топката, така и в създадените положения пред противниковата врата.

Пропуски на Златан Ибрахимович и Кевин Принс Боатенг обаче лишиха Милан от по-изразителна победа.

Задачата на „росонерите” до края на шампионата обаче е изключително трудна тъй като им предстои гостуване на Интер в миланското дерби и домакинство на Новара, докато Ювентус има по-леки мачове с Каляри и Аталанта и трудно ще изпусне лидерската позиция. Старата госпожа оглавява класирането с актив от 78 точки, следвана плътно от Милан със 77.

В друга среща от кръга отборите на Фиорентина и Новара завършиха наравно 2:2.

Зрителите на „Артемио Франки” станаха свидели на две дузпи, по една и за двата отбора. Гостите откриха резултата чрез Невес Хеда в 14-ата минута, а Марто Ригони удвои преднината с гол от 11-метров наказателен удар.

Рикардо Монтоливо върна едно попадение за „виолетовите” в 48-ата минута също от бялата точка, а в 71-ата отново той се разписа, изравнявайки резултата.

По този начин отборът на Фиорентина заема 15-ата позиция в класирането с актив от 42 точки, докато Новара е на предпоследното 19-о място с 29 и от другия сезон ще продължи участието с и в италианския футбол в Серия Б.