Естонката Кая Канепи спечели турнира по тенис за жени в Ещорил

Естонката Кая Канепи спечели турнира по тенис за жени в Ещорил

На финала Канепи се наложи с 3:6, 7:6 (8:6), 6:4 над испанката Карла Суарес Наваро

Естонката Кая Канепи спечели турнира по тенис за жени в Ещорил, който е с награден фонд 527 хиляди долара.

На финала Канепи, която беше поставена под номер 6 в схемата на турнира, се наложи с 3:6, 7:6 (8:6), 6:4 над испанката Карла Суарес Наваро.

Естонката спаси два мач-пойнта във втория сет, прати частта в тайбрека, която спечели и оттук тръгна нейния обрат. В третия сет тя направи пробив за 3:1 и вече нямаше порблеми да удържи аванса си.

За Канепи това е втора титла през този сезон, която дойде след близо два часа и половина игра.

Иван Иванов започва срещу унгарец в квалификациите на „Уимбълдън“

Националът на България за Купа „Дейвис" Иван Иванов ще се изправи срещу Шомбор Пирош (Унгария), №175 в световната ранглиста, в дебютното си участие в квалификациите на третия за годината турнир по тенис от Големия шлем „Уимбълдън" при мъжете

Елизара Янева загуби дебютния си WTA 125 полуфинал (ВИДЕО)

Българката отстъпи пред четвъртата поставена в схемата

Зверев се сбогува с мечтата за триумф на родна земя в Хале (ВИДЕО)

Тейлър Фриц със седма поредна победа над германеца

Сабаленка отнесе “геврек” и отпадна в Берлин (ВИДЕО)

Световната номер едно отново показа проблеми на корта

Гришо започва срещу квалификант в Майорка

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе с квалификант в първия кръг на турнира на трева от сериите АТП 250 в Майорка, който ще се проведе през следващата седмица

Назаренка на полуфинал в Берлин (ВИДЕО)

Арина Сабаленка се класира за полуфиналите на тенис турнира на трева УТА 500 в германската столица Берлин с награден фонд 1.2 милиона евро.