НБА ще има нов шампион: Оклахома детронира Далас

Лос Анджелис Клипърс измъкна с много характер победа с 87:86 на собствен терен срещу Мемфис Гризлис

Оклахома Сити се наложи със 103:97 в четвъртата среща от серията първия кръг на плейофите в НБА над шампиона Далас и го елиминира.

Оклахома спечели с 4:0 победи, а успехът в последния мач дойде със силна четвърта част, в която Тъндър вкараха 35 точки срещу само 16 за шампионите от Далас.

Тексасците водеха с 13 точки аванс в средата на третата четвърт, но поредица от 12:0 в полза на Оклахома доведе до равенство.

За победителите резервата Джеймс Хардън вкара 29 точки, а Кевин Дюрант завърши с 24 и 11 борби. За Далас на ниво беше единствено Дирк Новицки, който завърши мача с 34 точки. В Солт Лейк Сити Сан Антонио постигна трета победа от три мача над Юта, като този път се наложи със 102:90.

Тони Паркър вкара 27 точки за успеха на шпорите, 16 от които в последната част. Пред Юта има предизвикателство да стане първия отбор, който е обърнал развоя на серията след три поредни поражения в първите мачове. Иначе за тях Ал Джеферсън и Дивайн Харис вкараха по 21 точки.

Лос Анджелис Клипърс измъкна с много характер победа с 87:86 на собствен  терен срещу Мемфис Гризлис, като Крис Пол вкара 24 точки и подаде 11 асистенции. Клипърс води с 2:1 победи в серията, като това беше тяхна първа домакинска победа в плейофите от шест години насам.

На Изток Индиана поведе с 3:1 победи над Орландо, като спечели като гост четвъртия мач със 101:99 след продължение.

Грант Хил донесе успеха на Пейсърс 2.2 секунди преди края на допълнителното време, след като вкара два наказателни удара. Иначе гостите имаха убийствена преднина от 19 точки в началото на третата част, но в края пък Орландо можеше и да излезе краен победител.

Глен Дейвис обаче не успя да вкара. Дейвид Уест завърши с 26 точки за Индиана, включително 12 в последната част и 4 в продължението. Дани Грейнджър добави 21, а за домакините Джейсън Ричардсън вкара 25.

Тимбъруулвс разби Нъгетс с 115:70

Балкан надви Черноморец и се класира на финал в мач номер 4 (ВИДЕО)

Ботевградчани бяха непоколебими с 94:78 и спечелиха серията с 3:1

MVP на НБА Никола Йокич вкара 40 точки и доближи Денвър до финала на Западната конференция