Удинезе докосва Шампионската лига след 2:0 над Дженоа (видео)

Наполи се сгромоляса срещу Болоня, Лацио се върна на победния път (видео)

Отборът на Удинезе направи нова решителна крачка към класирането си за Шампионската лига догодина, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Дженоа. Срещата се игра на стадион "Фриули" и бе от програмата на 37-ия, предпоследен кръг на италианската Серия "А".

"Грифоните" завършиха мача с 9 човека, след като първо Куцка си изкара два жълти картона до 29-ата минута, а Паласио пък получи директен червен в 38-ата.

Двубоят започна с неточен удар на гостите, но "зебрите" бързо овладяха инициативата и натиснаха съперника си в половината му. Паскуале и Ди Натале имаха хубави възможности, но стражът на тима от Генуа спаси ударите им.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Куцка от състава на Дженоа извърши фаул в опасна близост до вратата си, за който получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко на терена. Зад топката пък застана ветеранът Антонио Ди Натале, който перфектно, хвърляйки в екстаз тифозите на "Фриули" - 1:0.

Това попадение изнерви още повече "грифоните" и в 38-ата минута Паласио получи директен червен картон за груб фаул.

Останали с 9 човека гостите доиграха срещата плътно прибрани в половината си, докато "фриуланите" имаха още над дузина положения, с които можеха да направят резултата по-изразителен в своя полза.

Все пак в 66-ата минута "зебрите" стигнах до гола на успокоението, след което Флоро Флорес засече с левия крак хубаво подаване на Баста, оформяйки и крайното 2:0.

Един от преките конкуренти на северняците за 3-то място, което дава право на участие в Шампионската лига догодина - Наполи, пък изненадващо стъпи накриво при визитата си на Болоня, губейки с 0:2.

Като цяло гостите бяха доста нервни в по-голямата част от мача и логично не го завършиха в пълен брой, след като в даденото от рефера продължение Дземайли напусна заради втори жълт картон.

Домакините обаче също останаха с 10 човека в 90-ата минута, когато Морлео бе изгонен директно от рефера Бергонци.

Иначе това бе първо поражение за "небесно-сините" от 5 мача насам, докато страхотната серия без загуба на Болоня продължи и вече набъбна на 7 двубоя.

Мачът обаче премина под диктовката на гостите, които нямаха нужната доза късмет, за да отбележат положенията, които имаха. Още в 7-та минута изстрел на Канаваро срещна гредата, а Сунига и Хамшик също пропуснаха да се разпишат.

Така се стигна до 17-ата минута, когато домакините шокираха състава от Неапол, след като Акуафреска намери Диаманти в пеналта, а нападателят с десния крак бе точен за 1:0.

След гола гостите продължиха да натискат и в 28-ата минута преживяха ново голямо разочарование - нова греда, този път след шут с десния крак на Кавани.

Натискът на Наполи продължи до края на първата и през цялата втора част, ала в 64-ата минута Рубен попари отново неаполитанците, възползвайки се от страхотно извеждащо подаване на Ди Вайо за крайното 2:0.

Третият голям претендент за третото място - Лацио, пък се върна на победния път след трудно 2:0 над тима на Аталанта на стадиона в Бергамо.

Козак даде аванс на "орлите" в 35-ата минута с хубав удар с десния крак, а крайното 1:1 оформи Кана в даденото от рефера продължение, забивайки топката след шут също с десния крак в горния десен ъгъл на Фрезолини.

Иначе бергамаските завършиха мача с 10 човека, след като Стендардо получи директен червен картон в 82-ата минута.

37 4 10 23 22 57 -35 22
Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)