Кобрата: Като дистанция даже ще ми е по-лесно срещу малкия Кличко

Кобрата: Като дистанция даже ще ми е по-лесно срещу малкия Кличко

„Искам да съм си българин и съм. Това ме интересува и на това държа", подчерта европейският шампион на летище София

Димитренко беше 2,01 метра, малкият Кличко е 1,98. Мисля, че като дистанция даже ще ми е по-лесно. Просто трябва да се подготвя специално за него. Защо не един ден? Ще тренирам здраво и защо не един ден да се изправя срещу него. Това каза българският боксьор Кубрат Пулев при завръщането си у нас след спечелването на европейската титла снощи, предаде репортер на Novsport.com от летище София.  
 
Кобрата записа 16-та поредна победа в професионалния бокс, като спря Александър Димитренко на боксова галавечер в Германия. С този успех Пулев добави и втора титла в актива си след Интерконтиненталната титла в тежка категория през 2011 г.
 
Той призна, че ако поиска, съвсем спокойно може да представлява Германия, защото там го харесвали. Дори ако защитаваше немския флаг в снощния мач, смята, че е щял да прибере 100 000 евро повече. Но Кобрата се врече в своята родина.
 
„Искам да съм си българин и съм. Това ме интересува и на това държа. Че там играя, германците ми харесват като хора, като дисциплина и уникално се разбирам с тях, но това не значи, че трябва да стана немец”, отсече той.
 

Сега навършилият на 4 май 31 години боксьор ще отпразнува своя рожден ден наред с европейската титла. „По-нататък леко ще си почина, защото боксът е тежък спорт, психически натоварва. Може би след няколко дни ще замина с Андреа някъде да си почина.” 

Български победи на Европейското по бокс до 19 години

Владимир Давидов и Джан Фикрет осигуриха две зрелищни победи за България на Европейското първенство по бокс за младежи и девойки до 19 години в Лозница, Сърбия.

Махачев коментира ритуалите преди битка на Топурия

Руснакът е бил изненадан от поражението на испанеца срещу Джъстин Гейджи

Двама от ЦСКА се включват в националния тим по борба

Радостин Василев и Алан Дзабиев са първите от 13 поканени състезатели на СК Борба ЦСКА, които се включват в тренировъчния процес на националния отбор в класически стил, съобщава Българска федерация по борба.

Борбата отстрани състезател, уличен в употреба на допинг

Българска федерация по борба е отстранила от националния отбор в класически стил състезател, уличен в употребата на допинг, съобщават от организацията.

Назначиха нов треньор на класиците

Двукратният световен и европейски шампион Андрей Димитров е избран за старши треньор на националния отбор по борба в класическия стил, съобщават от БФБорба.

Федерацията по борба отговори на Армен Назарян

Българската федерация по борба излезе с отговор на изявлението на двукратния олимпийски шампион Армен Назарян от по-рано днес по отношение на лиценза на синовете му Едмонд и Гриша за участие в международни турнири.