Велес и Либертад достигнаха 1/4 финалите на Копа Либертадорес

Велес отстрани Алтетико Насионал, а Либертад прати у дома мексиканци

Аржентинският Велес Сарсфийлд и парагвайският Либертад станаха първите два отбора, които се класираха за четвъртфиналите на турнира Копа Либертадорес. Велес отива в следващата фаза след 1:1 на собствен терен с колумбийския Атлетико Насионал и общ резултат 2:1. Парагвайците пък биха с 2:0 у дома Крус Асул (Мексико) след 1:1 в първата среща.

Аугусто Фернандес даде аванс на Велес в 53-ата минута, след като довкара топката, отбила се от гредата след удара на Алехандро Кабрал. Луис Москера изравни за 1:1 в 70-ата минута след чудесно изпълнен свободен удар от 20 метра. Топката се отби в горната греда преди да премине голлинията, но колумбийците нямаха сили за нов гол, който да ги класира напред. В следващия етап Велес ще играе срещу победителя от мача Боливар (Боливия)- Сантос (Бразилия).

Либертад вкара два напълно идентични гола за успеха над мексиканците от Крус Асул. Хосе Нунес откри резултата в 10-ата минута с удар с глава, засичайки центриране от фаул. Виктор Касерес покачи на 2:0 в 50-ата минута, като също изпрати топката в мрежата с глава след центриране от фаул. В следващата фаза Либертад ще играе срещу победителя от двойката Депортиво Кито (Еквадор) и Универсидад де Чиле (Чили).