Петра Квитова сдаде титлата в Мадрид още във втория кръг

Чехкинята загуби от сънародничката си Луцие Храдецка с 4-6, 3-6

Защитаващата титлата си Петра Квитова (Чехия) отпадна във втория кръг на силния тенис турнир на син клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 3755140 евро. Номер 4 в света и трета поставена в основната схема Квитова загуби с 4-6, 3-6 от сънародничката си Луцие Храдецка. Квитова допусна пет пробива срещу 105-та в света Храдецка.

За четвъртфиналите на турнира се класираха На Ли (Китай) и Саманта Стосър (Австралия). Петата поставена Стосър победи Петра Четковска (Чехия) с 6-3, 6-2.

Китайката На Ли, номер 8, се справи с Ангелик Кербер (Германия) със 7-5, 6-4. Полякинята Агниешка Радванска се класира за третия кръг, след като загуби само гейм от Сара Ерани (Италия) - 6-0, 6-2. Друга италианка Роберта Винчи отстрани Янина Викмайер (Белгия) с 6-1, 6-2.

В изцяло руски сблъсък Екатерина Макарова победи Мария Кириленко с 6-4, 6-4. Световната номер 1 и шампионка от Откритото първенство на Австралия Виктория Азаренка (Беларус), която загуби от Квитова на финала тук през миналата година, ще играе в късния мач срещу бившата номер 1 Ана Иванович (Сърбия).