Силвия Митева е пета в многобоя след първите два уреда във Франция

Румяна Георгиева е 31-а

Най-добрата българска състезателка Силвия Митева заема пето място в многобоя след първите два уреда (обръч и топка) на турнира от Световната купа по художествена гимнастика, категория В, във френския град Корбей Есон.

Митева има сбор до момента от 56.100 точки, след като получи оценки от 28.075 точки на обръч и 28.025 точки на топка. Митева се класира за финалите и на двата уреда, които са в неделя вечерта.

Втората българка Румяна Георгиева е 31-ва от общо 38 гимнастички с 48.525 точки. Тя получи 23.300 точки на обръч и 25.225 точки на топка.

Начело в класирането след първите два уреда е олимпийската и трикратна световна шампионка Евгения Канаева (Русия) с 58.575 точки. Тя бе оценена с 29.375 точки на обръч и 29.200 точки на топка.

След нея са Дария Дмитриева (Русия) с 57.700 точки, Александра Меркулова (Русия) с 57.550 точки, Любов Чаркашина (Беларус) с 56.625 точки, Силвия Митева и други.

Демонстративни изпълнения на турнира ще направят ансамблите  на България, Русия, Франция, Испания и Италия.

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“