Лудогорец би Черноморец с 3:1 и запази живи шансовете си за титла (видео)

Херо и Паланков изгонени на „Лудогорец Арена”, Димитров бесен от отсъжданията на Стефан Спасов

Отборът на Лудогорец запази живи шановете си за спечелване на титлата в родната „А” група, след като в днешното дерби на 28-ия кръг се наложи с 3:1 над тима на Черноморе. Срещата се игра на стадион „Лудогорец Арена”.

Гостите от Бургас пък завършиха мача с 10 човека, след като Паланков получи директен червен картон в 75-ата минута. Още през първата част пък, наставникът на „акулите” – Димитър Димитров, бе изгонен на трибуните от рефера Стефан Спасов, заради оспорване на съдийско отсъждане. Херо тотално избесня от изгонването си и се наложи четирима полицаи да го изведат от терена на „Лудогорец Арена”.

От Черноморец имаха претенции за фаул срещу Шаешу преди първия гол за „орлите”, както и за симулация на Марселиньо при отсъдената дузпа за домакините за 2:1.

Двубоят започна динамично още от самото начало, като в 3-та минута Венци Христов отне на Шоко на границата на пеналта, навлезе в него и стреля с левия крак, кълбото срещна дясната греда на домакините и попадна в Костадин Дяков, който от няколко метра не сбърка за 1:0.

След ужасяващото начало домакините натиснаха моментално и 120 секунди по-късно  Марселиньо навлезе в пеналта на бургазлии отляво и опита диагонален удар по земя, но топката премина покрай вратата на Колев.

Сгъстената отбрана на гостите обаче не позволяваше на "орлите" да напипат ритъма в играта си и затова Генчев, Минев и Гъргово опита удари от дистанция, които обаче излязоха в аут.

При контраатаките си обаче, бургазлии изглеждаха доста опасни, като остротата в действията им идваше основно от страхотния през този полузеон Шаешу, който в 26-ата минута опита късмета си с десния крак, но над целта.

Така се стигна до 31-ата минута, когато Иван Стоянов получи на десния фланг и с хитър пас намери Гъргоров е пеналта, Бадема му върна, а Стоянов със силен удар с десния крак възстанови статуквото.

Тук гостите от Бургас имаха претенции, че преди подаването към Иван Стоянов е имало нарушение срещу Шаешу. 180 секунди по-късно главният съдия Стефан Спасов изгодни наставника на "акулите" Димитър Димитров - Херо от резервната скамейка. Специалистът пък побесня, нахлувайки на терена срещу Пастата. Наложи се четирима полицаи да изведат треньора на Черноморец от терена на "Лудогорец Арена".

В 39-ата минута пък, Херо напусна изцяло съоръжението, след като Стефан Спасов отсъди дузпа в полза на "орлите" за фаул на Уалембо срещу Марселиньо, която разгневи щаб и ръководство на гостите. Зад топката застана Иван Стоянов, който не сбърка, давайки аванс на Лудогорец - 2:1.

До края на полувремето домакините можеха вкарат още голове, но първо Минев намери Марселиньо зад гърба на отбраната на Черноморец, но бразилецът не си овладя добре и Колев улови. Впоследствие пък, Гъргоров направи невероятен пробив в пеналта, след като с един финт Бадема се освободи от двама бранители и шутира с десния крак, но топката премина близо до дясната греда на Колев.

Втората част започна в доста по-бавно темпо, което може би бе продиктувано от факта, че „орлите” успяха да стигнат до пълен обрат още през първата част. Все пак домакините продължиха да владеят инициативата и във всеки удобен момент създаваха неприятности за отбраната на „акулите”.

Играчите на Черноморец пък така и не успяваха да намерят пролука в отбраната на Лудогорец, а след напускането на Асис през първата част, футболистите на домакините имаха възможност да обръщат и повече вниманиев на Шаешу.

Така дойде 65-ата минута, когато Иван Стоянов получи отдясно и подаде по земя за Гъргоров, който от няколко метра покачи на 3:1.

След гола Лудогорец продължи да владее инициативата , но в 73-ата и 74-ата минута Мелконян и Шаешу можеха да върнат поне едното попадение, но изстрелът на първия бе спасен от Голубович, а този на втория излезе в аут.

В 75-ата минута пък, бургазлии останаха с 10 човека на терена след директен червен картон на Тодор Баланков за влизане с бутоните напред срещу Александър Барт.

До края мачът се доиграваше и зрителите на стадиона в Разград не видяха повече попадения. Така Лудогорец спечели дербито с Черноморец с 3:1 и запази живи надеждите си за първа титла в историята на „А” група.