"Чуковете" сразиха скованите "армейци" в Перник, титлата се отдалечава от "Армията" (видео+снимки)

Отборът на Миньор победи ЦСКА с 2:0, Жуниор Мораес пропуска дузпа за "червените"

Отборът на Миньор нанесе сериозен удар по шампионските амбиции на ЦСКА, побеждавайки "червените" в Перник с 2:0 в мач от 28-ия кръг на "А" група. "Чуковете" поведоха с гол на Борислав Стойчев в 52-ата минута. Жуниор Мораес пропусна дузпа за гостите в 78-ата, а точка на спора сложи капитанът на "жълто-черните" Ванчо Траянов в 82-ата минута.

По този начин преднината на ЦСКА пред преследвача Лудогорец вече е само две точки, а до края на шампионата "червените" имат домакинство на Литекс и ключово гостуване в Разград.

Първата част на двубоя бе изключително изнервена и накъсана от множество нарушения, а на два пъти играта бе спирана и заради хвърлени димки по терена. Головите положения пред двете врати се брояха на пръсти преди почивката, но все пак повечето ситуации бяха пред вратата на домакините.

Футболистите на ЦСКА имаха териториално преимущество, но като че ли бяха сковани от напрежението от търсенето на задължителна победа. От своя страна перничани бяха доста добре подредени в своята половина и чакаха своя шанс на контраатака.

Най-чистото положение в полза на „червените” се откри в 28-ата минута пред Антон Карачанаков, който получи подаване от Присо отдясно и с хубав диагонален шут затрудни максимално Чворович.

Минута по-късно гостите имаха претенции за дузпа след като Жуниор Мораес бе изведен в наказателното поле на Миньор и бе съборен от стража на „чуковете”. Главният рефер Таско Тасков остана безмълвен, но преди това бразилецът бе в положение на засада, която не бе маркирана от страничния съдия.

В самия край на полувремето Том имаше възможност да отбележи, но ударът му от малък ъгъл бе спасен от Мболи.

След почивката на „Стадиона на Мира” стана доста по-интересно, след като зрителите станаха свидетели на две попадения и пропусната дузпа. Яловите опити на гостите в нападение не доведоха до нищо опасно пред вратата на Миньор.

От своя страна перничани започнаха да поглеждат много по-често към вратата на Мболи.  Така се стигна до 52-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар вдясно от наказателното поле. Том центрира и качи топката на главата на Борислав Стойчев, който я прати неспасяемо в далечния ъгъл за 1:0.

Наставникът на гостите реагира мигновено и пусна в игра Станислав Костов и Георгиан Паун, а малко по-късно на терена се появи и Антонио Томас. Резервите на столичани обаче не успяха да променят хода на събитията.

Тогава се намеси и Таско Тасков, който в 77-ата минута отсъди дузпа в полза на ЦСКА за съмнителна игра с ръка на Христозов в наказателното поле. Зад топката застана героят за „армейците” през пролетния полусезон Жуниор Мораес, който обаче стреля изключително несериозно и ударът му бе спасен от Чворович.

Ситуацията за "червените" се утежни още повече четири минути по-късно. Капитанът на домакините Ванчо Траянов отбеляза втори гол във вратата на Мболи със страхотен далечен удар, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

До края на срещата действията на гостите в нападение ставаха все по-припряни. Залисани в предни позиции столичани можеха да допуснат дори още един гол, но опасен удар на Костадин Марков профуча на сантиметри встрани от вратата.

След тази загуба отборът на ЦСКА има актив от 66 точки, следван плътно от Лудогорец с 64. Тимът на Миньор пък е девети с 34 пункта.