Владислав Златинов донесе успеха на 10 от Славия срещу Светкавица (+видео)

"Белите" победиха търговищенци с 2:0, след като играха повече от едно полувреме с човек по-малко

Отборът на Славия победи гостуващия Светкавица с 2:0 в протоколен мач от 28-ия кръг на „А” група. И двете попадения за „белите” отбеляза Владислав Златинов, след като откри резултата в 18-ата минута и удвои в продължението на срещата. Домакините играха повече от едно полувреме с човек по-малко след като още в 34-ата минута Петър Димитров получи втори жълт картон.

Двубоят бе без значение и за двата тима, които отдавна не се борят за нищо в първенството. С този успех "белите" заемат седма позиция в класирането с актив от 50 точки и нямат възможност да се домогнат до местата, даващи право на участие в евротурнирите. Търговищенци пък са закотвени на последното 16-о място с осем пункта и са се примирили със съдбата си на изпадащ.

Изненадващо гостите бяха по-активни през по-голямата част от двубоя, но сериозни пропуски на Ели Маркес и Славчо Шоколаров лишиха Светкавица от поне равен резултат в София.

Славия поведе в резултата след перфектно изпълнен пряк свободен удар на Владислав Златинов в 18-ата минута.

В 34-ата минута Петър Димитров си изкара втори жълт картон и главният рефер Димитър Андреев му показа пътя към съблекалните. По този начин столичани доиграха срещата с човек по-малко, но това не им попречи да се поздравят с крайния успех.

Въпреки, че създадоха доста опасности търговищенци бяха твърде припряни в предни позиции и не съумяха да разпечатат вратата, пазена от Стефано Кунчев.

От своя страна домакините разиграваха спокойно и чакаха своя шанс да решат окончателно мача в своя полза. Това се случи в първата минута на продължението на срещата, когато Златинов получи пас от дълбочина и преодоля технично Иван Георгиев, с което отбеляза второто си попадение и сложи точка на спора.