Щастие и сълзи: Юве завърши без загуба, Дел Пиеро си тръгва с гол и шампионска титла (видео+снимки)

"Бианконерите" биха Аталанта с 3:1, Алесандро Дел Пиеро разплака 36 000 на "Ювентус Арена"

Новият шампион на Италия Ювентус завърши без загуба целия сезон в Серия А и по този начин влезе в историята. В среща от последния 38-и кръг Юве победи у дома Аталанта с 3:1. Двубоят бе прощален за легендата и символ на клуба Алесандро Дел Пиеро, който се сбогува с гол и шампионка титла с феновете в Торино. Дел Пиеро вкара втория гол, а Мароне и Бардзали също се разписаха за „Старата госпожа”. Щефан Лихщайнер си вкара автогол в края на двубоя.

Пред препълнените трибуни на „Ювентус Арена” домакините излязоха като шампиони, но целта пред тях бе да завършат сезона без загуба след 37 поредни мача без поражение.

Антонио Конте пусна Алекс Дел Пиеро като титуляр с капитанската лента като знак на огромна любов и почит към легендата в последния му мач пред собствена публика.

Ювентус започна по чудесен начин и излезе напред в резултата след 10 минути. Марко Бориело проби в наказателното поле, върна с пета към младата надежда Лука Мароне и халфът с кинжален удар в близкия ъгъл прати мощно в мрежата с помощта на страничния стълб – 1:0.

Аталанта играеше добре и показваше хубава игра, ала не съумяваше да си вкара положенията.

Алесандро Дел Пиеро наелектризира публиката в 28-ата минута с марково изпълнение. Десетката на Юве получи пред дъгата от Джакерини, с едно докосване овладя, а с второто технично прати в непокрития долен ляв ъгъл на вратата за 2:0. Голът бе рекорден номер 289 за легендарния нападател с екипа на Юве и бе ознаменуван с масова прегръдка на целия отбор. Колегите му едва не се разплакаха, а феновете избухнаха в аплодисменти.

През втората част всички на „Ювентус Арена” изпратиха по един невероятен начин Алекс Дел Пиеро. В 58-ата минута той бе заменен от Симоне Пепе, но преди да напусне терена се случи най-запомнящият се момент.

Дел Пиеро застана в центъра на терена, поклони се към 4-те сектора на новия стадион, цялата публика стана на крака с ръкопляскания, а играчите на двата отбора изчакаха легендата, за да се здрависат лично с него преди той да напусне игра.

Дел Пиеро продължи с обиколка на терена покрай тъча, което разплака огромна част от феновете на „бианконерите”.

На терена сякаш футболистите също бяха стъписани от случващото се и играта беше вяла.

Чак в края мачът пак влезе в нормално русло.

В 83-ата минута Щефан Лихщайнер засече ужасно едно центриране на Белини в мрежата на Марко Сторари, който пазеше вместо Буфон, и намали на 2:1 с автогол.

В продължението на мача Ювентус получи спорна дузпа. Марко Бориело падна на земята, претендирайки, че е бил дръпнат за фланелката от Манфредини и съдията посочи бялата точка. От дузпата централният бранител Андреа Бардзали не сгреши и оформи крайното 3:1.

Шампионите от Торино завършиха кампанията със заслужени празненства. Ювентус приключи сезона в Серия А на първо място с 84 точки. Аталанта е 11-ти с 46 преди доиграването на 38-ия кръг.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)