Манчестър Сити мина през ада, но е шампион на Англия след инфарктна победа на „Етихад” (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" вкараха два гола в продължението и обърнаха Куинс Парк Рейнджърс за 3:2

Манчестър Сити е новият шампион на Англия! След инфарктна драма на "Етихад" в последния ден от сезона "гражданите" вкараха два гола в продължението, за да победят Куинс Парк Рейнджърс с 3:2. По този начин Сити прекъсна черната серия от 44 години без шампионска титла на Англия и вдигна отличието за за сезон 2011/12.

Пабло Сабалета изведе Сити напред през първата част, но през втората Куинс Парк шокира "небесносините" с голове на Джибрил Сисе и Джейми Маки за 1:2. Джоуи Бартън си изкара глупав червен картон за удар без топка срещу Карлос Тевес, а феновете на Сити избухнаха в сълзи, защото виждаха как титлата се отдалечава.

Сити обаче феноменално успя да вкара два гола в продължението на мача и осъществи мечтата си. Резервата Един Джеко изравни за 2:2, а в 4-ата минута на продължението Серхио Агуеро връчи шампионската титла на своя отбор с безценен победен гол за 3:2.

В същото време Манчестър Юнайтед победи Съндърланд като гост с 1:0 и за първи път шампионът във Висшата лига се определя по голова разлика. К.П.Р пък оцеля в елита след ремито на Болтън 2:2 като гост на Стоук Сити.

Още в началото на мача на "Етихад" се видя как ще действат двата тима. Манчестър Сити се настани в половината на гостите, а борещият се за оцеляването си Куинс Парк Рейнджърс храбро се бранеше с целия си отбор в собствената половина.

Яя Туре както обикновено бе в основата на всички интересни атаки на „гражданите”, които имаха нужда от победа, за да спечелят първата си титла на Англия от 1968 година. Халфът стреля в 6-ата минута опасно, но не бе точен.

После и Давид Силва опита нисък изстрел от малък ъгъл, ала Пади Кени изби.

В 20-ата минута на мача „гражданите” научиха, че Уейн Рууни извежда по същото време Манчестър Юнайтед напред в Съндърланд, което още повече покачи напрежението върху Сити.

В 35-ата минута дойде и втора лоша новина за Роберто Манчини. Яя Туре получи разтежение и започна да накуцва.

Головите положения пред вратата на К.П.Р липсваха, но Сити се добра до преднина с гол от нищото малко преди почивката.

Яя Туре подаде на десния бек Пабло Сабалета, аржентинецът реши да влезе с топка в крака в наказателното поле, стреля, Пади Кени допусна топката да му мине през ръцете и мина зад голлинията въпреки втората му намеса - 1:0.

На полувремето всичко изглеждаше розово за домакините, но ги чакаше истинско изпитание. Туре бе сменен от Де Йонг още преди почивката.

Огромна грешка на Джолиън Лескът подари изравнителния гол на К.П.Р. Централният бранител на Сити върна една топка с глава към Джо Харт, но я прати на пътя на Джибрил Сисе, който не му отказа и прониза мрежата – 1:1.

Нервите обзеха „Етихад” и играчите в синьо бяха завалдени от паниката.

Джоуи Бартън също помогна на Сити в тяхната битка. Сприхавият халф на Куинс Парк позволи на Карлос Тевес да го изнерви и удари аржентинеца с лакът. Страничният рефер забеляза действието му и Майк Дийн показа директен червен картон на Бартън. При излизането си от терена Бартън удари без топка и Серхио Агуеро, което ще му струва сериозно наказание от ФА.

На терена Сити бе препариран от нов гол на останалите с човек по-малко гости.

Резервата Арман Траор епрози по лявото крило при една контра, качи на главата на Джейми Маки, който се нагласи добре и с глава разтресе мрежата – 1:2 и горчиви сълзи за феновете на „Етихад”.

След гола Сити заигра в наказателното поле на лондончани, но Пади Кени спаси поне три чисти гола, а геройските прояви на гостите отчаяха претендента за титла.

Роберто Манчини хвърли всичко в атака, като извади Гарет Бари и неубедителния Карлос Тевес, за да даде шанс на Един Джеко и Марио Балотели.

Куп удари се изсипаха към Пади Кени, в 90-ата минута головите положения бяха 30:3 в полза на Сити, а владеенето на топката беше 80:20.
Тези факти не помагаха на „небесносините”, които виждаха как титлата се изплъзва.

К.П.Р разбра, че оцелява след ремито на Болтън и дали затова или заради психическата сила на Сити, но „гражданите” направиха обрата на живота си.

Един Джеко се извиси най-високо при един корнер във втората минута на добавеното време, прати в мрежата с глава за 2:2 и лъч надежда проблесна на „Етихад”.

Шампионският гол трябваше да падне в следващите 180 секунди и Сити го направи.

Марио Балотели получи в наказателното поле, загуби равновесие, но паднал продължи към Серхио Агуеро, който чукна топката вдясно и с плътен удар в близкия ъгъл едва не взриви стадиона – 3:2.

Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед завършват шампионата с по 89 точки, но по-добрата голова разлика на Сити (+8 спрямо Юнайтед) им донесе титлата.