Италианец спечели осмия етап на Джирото

Италианец спечели осмия етап на Джирото

Лидер в генералното класиране остана канадецът Райдър Хеседал от "Гармин" с общо време 32:23.25 часа

Представителят на домакините Доменико Поцовиво от отбора на "Колнаго" спечели осмия етап от колоездачната обиколка на Италия.

Поцовиво триумфира в 229-километвората дистанция от Сулмона до Лаго Лачено. Той атакува на последната височина 6,5 километра преди финала и завърши за 6:06.05 секунди.

Втори на 23 секунди завърши испанецът Бенат Инчаусти от "Мовистар", а трети на 27 секунди се нареди друг испанец Хоаким Родригес от "Катюша".

Лидер в генералното класиране остана канадецът Райдър Хеседал от "Гармин" с общо време 32:23.25 часа. Втори в подреждането излезе Родригес с изоставане от 9 секунди, а трети на 15 секунди е Паоло Тиралонго (Италия) от "Астана"

Председателят на БОК Весела Лечева поздрави  Спортно училище „Никола Симов“ в Търговище

Председателят на БОК Весела Лечева поздрави Спортно училище „Никола Симов“ в Търговище, което отбеляза своята 40-а годишнина.

Олимпийският огън започна своята щафета в Рим

Ще пропътува 12 000 км и 300 града за 63 дни

Призът „Спортист на Варна“ ще бъде връчен на 16 декември

Членовете на Обществения съвет по спорт решиха общинската награда „Юнак“ за цялостен принос да бъде връчена на Мария Чиприянова и на Венцеслав Гечев

Италия подобри световен рекорд на Европейското първенство по плуване

Смесената щафета на Италия на 4 по 50 метра свободен стил (двама мъже и две жени) постави първия световен рекорд по време Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин.

Габриела Георгиева отпадна на полуфиналите на 100 метра гръб на Европейското по плуване

Българската състезателка даде 16-о време с 59.83 секунди

България с победа в квалификация за Европейско по бадминтон

Женският ни тим стартира с успех с 5:0

Министър  Пешев на среща с новоизбрания председател на БФЛА Георги Павлов

Двамата обсъдиха бъдещото развитие на „Царицата на спортовете“

Фондация WINBET И Община Бургас наградиха най-успешните спортисти от града

Александра Лукоянова  от яхтклуб "Черноморец“ спечели голямата награда

Диана Петкова ще плува на полуфиналите на Европейското първенство

Диана Петкова се класира за полуфиналите на 100 метра съчетано на Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин, Полша.