Три четвърти места за Силвия Митева на отделните уреди във Франция

Три четвърти места за Силвия Митева на отделните уреди във Франция

най-добрата българска грация взе медали на топка, бухалки, лента и обръч

 

Най-добрата българска състезателка Силвия Митева се класира четвърта в три от финалите на отделните уреди на турнира от Световната купа по художествена гимнастика, категория В във френския град Корбей Есон. Митева игра изключително силно и след четвъртото си място в многобоя завърши четвърта на топка, бухалки и лента, както и шеста на обръч.

Българката получи оценка 28.400 точки на топка, 27.950 точки на бухалки, 28.350 точки на лента и 27.775 точки на обръч. "Тя игра много добре на този турнир. Залата беше ужасно ниска за нея и не можа да се отпусне. Даже трябваше да преработваме рисковете в съчетания, но тя се справи супер", коментира майката и лична треньорка на гимнастичката Силвия Митева. Олимпийската и трикратна световна шампионка Евгения Канаева (Русия) спечели титлите на топка с 29.475 точки и на обръч с 29.150 точки. Тя остана втора на бухалки с 29.200 точки, а не се класира за финала на лента.

След второто си място в многобоя след Канаева Александра Меркулова (Русия) стана първа на финалите на бухалки и лента, съответно с оценки 29.300 точки и 29.200 точки. Втората българка Румяна Георгиева завърши последна, 34-та в многобоя. Българският ансамбъл за жени, с треньор Илиана Раева, игра демонстративно на турнира заедно със съставите на Русия, Франция, Испания и Италия.

 

Стилияна Николова се класира на седмо място на финала на обръч

Таисия Онофричук спечели златото

Ансамбълът с бронз от Световното във Франкфурт

Титлата стана притежание на Бразилия

Петър Мицин ще плува във финала на 400 метра свободен стил в Париж

Българинът даде седми резултат

Отборът на починалия колоездач се оттегли от Обиколката на Португалия

Финли Тарлинг загина по време на инцидент в осмия етап

Ансамбълът ни е 5-и след две от трите групи на Световното

Предстои да разберем крайното класиране в многобоя

Илиана Раева: Успяхме в едно изключително силно състезание и при невероятна конкуренция!

Президентът на Българската федерация художествена гимнастика Илиана Раева беше изключително щастлива от сребърния медал в многобоя на Стилияна Николова и спечелената квота за Олимпийските игри в Лос Анджелис 2028