2. Други спортове
  3. Гелфанд и Ананд завършиха реми и в четвъртата партия от мача за световната титла

Четвъртата партия от мача за световната титла по шахмат за мъже между световния шампион Вишванатан Ананд (Индия) и претендента Борис Гелфанд (Израел) завърши реми на 34-ия ход. След първите четири партии резултатът е равен - 2:2 точки.

Петата партия ще се играе на 17 май, като с белите фигури ще играе световният шампион Ананд. Мачът за световната титла по шахмат, който се провежда в Третяковската галерия в Москва, е с награден фонд 2 550 000 щатски долара. Победителят в мача ще получи 60 процента от тази сума, а победеният - 40 процента. Мачът ще завърши на 31 май.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков