Трима българи продължават в Сливен

Трима българи продължават в Сливен

На четвъртфиналите отпаднаха Виктория Желева и Изабел Николаева

Трима български тенисисти се класираха на полуфиналите на турнира за юноши и девойки до 14 години в Сливен, който е от календара на Тенис Европа (трета категория) и е организира от БФТ.

При момчетата шампионът от международния турнир миналата седмица в Свиленград Калоян Вълчев победи Александру Кристиян Боднарюк от Румъния с 6:3, 6:3. На полуфиналите варненецът, който е водач в схемата в Сливен, очаква друг румънец - №4 Александру Василе Маноле, победил Габриел Евтимов с 6:0, 6:3.

Третият поставен Тони Нейков победи участващия с „уайлд кард” Златан Палазов с 6:0, 6:1. В повторение на полуфинала от Свиленград пловдивчанинът се надява да вземе реванш срещу втория в схемата Сорин Андрей Йордаке от Румъния, който спря Мартин Атанасов с 6:0, 6:3.

При девойките петата Елизабет Данаилова продължава напред. На четвъртфиналите тя  се наложи над втората Оана Гаврила от Румъния с 6:0, 6:1. Следващата съперница на Данаилова е №3 в схемата Валерия Юшченко от Русия.

На четвъртфиналите отпаднаха Виктория Желева и Изабел Николаева.

Донски допусна обрат и отпадна в Ню Делхи

Българинът отпадна на крачка от основната схема

Алкарас: Виждам слабостите си

Водачът в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас смята, че все още има слабости в играта си, дори след като завърши своя кариерен Голям шлем на 22-годишна възраст

Григор Димитров с прогрес в световната ранглиста тази седмица

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се изкачи с една позиция в световната ранглиста на АТП

Шелтън спаси три мачбола и триумфира срещу Фритц в Далас

Американецът Бен Шелтън спаси три мачбола, преди да триумфира с титлата на турнира по тенис на твърди кортове в Далас (САЩ) от сериите АТР 500 с награден фонд  2 833 335 долара

Донски със силен старт в Индия

Българският тенисист се справи с местен играч

Ива Иванов загуби финал в Монастир

Вероника Фалковска спечели турнира в Тунис