Ивет Лалова и Ваня Стамболова с победи в Измир

Ивет Лалова и Ваня Стамболова с победи в Измир

Водещите български атлетки Ивет Лалова и Ваня Стамболова записаха днес в Измир първи победи за летния сезон

Водещите български атлетки Ивет Лалова и Ваня Стамболова записаха днес в Измир първи победи за летния сезон. Софиянката, която участва за тима на„Енка” в I кръг на турския отборен шампионат победи на 100 м с 11,45 сек. Лалова ще стартира още на 200 м и на 4 х 100 м. За Ивет стартовете в Измир са първите след контузията, която получи в първото си бягане за сезона на 6 май в Кавазаки (Яп). След финала днес Лалова обяви, че все още чувства болки в контузеното дясно бедро.

Атлет №1 на България за 2011 г Ваня Стамболова, която участва за „Фенербахче” спечели с лекота спринта на 400 м с 50,88 сек. Варненката ще стартира още на 400 м с преп и на 4 х 400 м. За „Енка” ще участва в скока на височина Венелина Венева.

Извън класирането Теодора Коларова ще участва на 800 м. Първият кръг от турския шампионат е днес и утре. 
Избраха №1 в света при атлетите

Световните шампиони Дуплантис и Маклафлин-Леврон бяха обявени за лекоатлети на годината

Георги Павлов поздрави Черно море Балчик за юбилея

Спортен клуб Черно море 2005 Балчик отпразнува своя 20-годишен юбилей на бляскава церемония в „Мелницата“ в Балчик.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.