Матео Работини спечели 15-ия етап от Джиро д'Италия

Италианецът Матео Работини спечели 15-тия етап от Колоездачната Обиколка на Италия, след като във финален спринт изпревари с малко Хоакин Родригес.

Този развой на събитията позволи на испанеца Родригес отново да излезе начело в генералното класиране, изпреварвайки норвежеца Рюдер Хеседал.

Работини спечели етапа за 5 часа, 15 минути и 30 секунди, а със същото време е и Хоакин Родригес. Етапът днес беше от Бусто Арсицио до Леко и беше с дължина 160 километра.

Работини водеше през по-голямата част от етапа, близо 150 километра, в един от планинските етапи, на който дори и финала беше по нагорнище. Победителят в днешния етап остана невредим в сблъсък и падане, малко преди последните 10 километра и това му помогна да спечели. За него днешната победа е втора в професионалната му кариера.

Трети завърши днес Алберто Лосада, който изостана на 23 секунди от победителя.

Така в генералното класиране Хоакин Родригес води с време 65 часа, 11 минути и 7 секунди, с 30 секунди пред канадеца Рюдер Хеседал. На 1:22 минути от Родригес е Иван Басо.

Утре е почивен ден в Джиро д'Италия след два дни из Апенините. Във вторник пък е 16-ият етап, който е с дължина 173 километра от Лимоне сул Гарда до Фалцес. Състезанието приключва на 27-и май в Милано.

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“